31 Mart seçimlerine sayılı günler kala ziyaretlerini hızla sürdüren CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, Aliağa Afyonlular Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği (AKED) üyeleriyle bir araya geldi. AKED’de gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlar, Güç’ün projelerini dinleyerek, Aliağa’ya dair taleplerini ifade etti. Aliağa’da yaşayan Afyonlular özellikle hava kirliliğinin etkilerinden, kreş ihtiyacından ve derneklerinin kültürel faaliyetlerini yapacakları alanların yaratılması gerektiğini söyledi.

Aliağa’nın kaynakları Aliağalılar için kullanılacak

Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, vatandaşların talepleri içerisinde yer alan sosyal konut, belediye kreş projelerinin ayrıntılarını paylaştığı toplantıda, “Şehre yatırım yapılırken, o şehirde yaşayanlara, sivil toplum kuruluşlarına danışmak, fikirlerini alarak çalışmak gerekir. Biz burada yaşayan hemşehrilerimizin, onların üyesi olduğu derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını ve isteklerini göz ardı etmeden projelerimizi hayata geçireceğiz. Aliağa’mızın her kaynağı bizler için kullanılacak” diye konuştu.

Afyonluların her yıl düzenlediği Katmer Şenliği’nin önemine değinen Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Aliağa’mız farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir kent. Sizlerin kültürünü yaşatma ve geliştirme olanaklarınızı arttırmak bizim görevimiz. Yerel lezzetlerimizi tanıtmak, geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmak için düzenlediğimiz Katmer Şenliklerimiz, Emek ve Barış Şenliklerimiz, projelerimiz içerisinde yer alan Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi ile görünür bir hal alacak. Ayrıca tüm derneklerimiz kendi faaliyetlerini Aliağa için yapacakları bir yer olanağına sahip olacak. Biz kültürleriyle, renkleriyle gelişen bir Aliağa istiyoruz. Bunun için de çalışacağız” dedi.

 

Editör: Duygu Kaya