Çeşme’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir kutlama gerçekleştirildi

Çeşme'deki resmi 100. yıl kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'ndaki çelenk sunma töreni ile başladı. Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı'na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen resmi törenin ardından da Çeşme Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "Kalpler Cumhuriyet İçin Atıyor" etkinliğinde 4 bin öğrenci, haftalarca süren ve sayısız hazırlıkların sonunda gerçekleşen görsel şölende Çeşme’de şimdiye kadar ki gerçekleşen en büyük organizasyon olma özelliğini taşıyan 4 bin öğrenci bir arada Harmandalı Zeybeği oynayarak, hem Atatürk silueti ile imzasını resmettiler hem de Cumhuriyetimizin 100. Yılında “100. Yılın Kutlu Olsun” yazarak bu önemli tarihe vurgu yaptılar.

Çeşme sahasında gerçekleştirilen gösteri sonrası protokol üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve binlerce Çeşmeli ellerinde Türk Bayrakları ile kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Çeşme Stadyumu’nu önünden başlayan kortej yürüyüşü çevre yolu güzergahını kullanılarak Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

Çeşmeliler 7’den 77’ye Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir kutlama gerçekleştirirken, Atatürk’e olan sevgilerini tüm dünyaya haykırdılar.

Kaynak: İHA