Ziyarete Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Mustafa Metin Yardımcı, Birim Başkanları; Menduh Sevinç, Tacettin Sıcak, Ali Avcı, Seyat Demir, Metin Elçi, Necmettin Bayar, Abdullah Polat, Sevim Gönül Yıldırım, Aysel Aktaş, Ahmet Afşar, Erdinç Şahin, İshak Çelik ve Ağrılı hemşehrimiz Muhammed Can Sıcak katıldı.

Ziyarette konuşan Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, İzmir’de ve bölge genelinde yaşayan Ağrılılar’la ilgili bilgiler vererek, hedefleriyle projelerini anlattı. Sivil toplum kuruluşlarının yerel yönetimlerle birlikte toplum yararına olabilecek birçok projeye imza atabileceğini anlatan Yalçın, bu anlamda Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu’nun sorumluluk üstlenmekten imtina etmeyeceğini ifade etti.

Daha sonra konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göreve gelmeleriyle birlikte kentin sorunlarının çözümü, sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkiler ve yapılabilecekleri etüt ettiklerini kaydetti. Önümüzdeki süreçte Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu ve diğer STK’larla ortak projeler gerçekleştirebileceklerini söyleyen Başkan Tugay, konu ile ilgili ayrıntıların netleşmesiyle birlikte diyaloğa geçeceklerini vurguladı.

Ziyarette Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a, üzerinde Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu’nun logosunun bulunduğu Atatürk büstü hediye edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.