Seçimlerden sonra CHP içinde başlayan değişim tartışması, ilçe kongrelerinin ardından süren il kongreleriyle devam ediyor. CHP'de İstanbul İl Başkanlığı'na Özgür Çelik'in ardından Cemal Canpolat da adaylığını açıkladı.

Canpolat, adaylığını açıkladığı konuşmasında en çok alkışı ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bahsettiği yerde aldı.

Canpolat’ın adaylığını açıkladığı toplantıda, CHP Genel Başkan Yardımcıları, Bülent Kuşoğlu, Zeynel Emre, Yunus Emre, Hasan Efe Uyar; CHP milletvekilleri Gamze Akkuş İlgezdi, Oğuz Kaan Salıcı, Yüksel Mansur Kılınç, Hüseyin Yıldız; CP PM üyeleri ve CHP yedek üyeleri de yer aldı. Öte yandan toplantıya 15’e yakın CHP ilçe başkanı da katıldı. 

Canpolat'tan İYİ Parti göndermesi 

“CHP’liler belediyede işe gitmek için İYİ Parti’nin kapılarında gezdirilemez” ifadelerini kullanan Canpolat, “CHP’lilerin belediyelerde iş bulabilmek için İYİ Parti’nin kapılarına gitmek zorunda bırakılmasına son vereceğiz. İlçe başkanlarımızı sahipsiz bırakmayacak ve örgütümüze sahip çıkacağız. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3-4 TV eliyle itibarsızlaştırılmaya çalışılmasına izin vermeyeceğiz. Sayın genel başkanımıza sahip çıkacağız, yenilenmeyi sayın genel başkanımız ile yapacağız" dedi.

 Özgür Çelik'in ardından Cemal Canpolat da CHP İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını ilan etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun desteklediği isim olarak bilinen Canpolat, "Kuruluşunun 100. Yılında, 100 yıllık çınarın İstanbul İl Başkanlığına adayım. Geçmişte başardık! İstanbul'da bu rejime hayır dedik. Yine başaracağız." demişti.

CEMAL CANPOLAT KİMDİR?

1962 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde doğdu İlköğrenimini ve lise öğrenimini Malatya'da tamamlayan Canpolat, İstanbul'da turizm işkolunda sendika temsilciliği görevinde bulundu.