Türkiye A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası’ndaki dördüncü maçında Avusturya ile karşı karşıya geldi. Almanya’nın Leipzig kentinde düzenlenen karşılaşma, İzmirli futbolseverleri de ekran başına kilitledi. İzmirlilerin büyük bir bölümü de sandalyelerini, yiyecek ve içeceklerini alarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Alsancak Gündoğdu Meydanı, Göztepe Denizatı Parkı ve Bostanlı Yasemin Kafe önünde kurduğu dev ekranların karşısına geçti. Maçı heyecanla takip eden yüzlerce taraftar, milli takıma alkış ve tezahüratlarla destekte bulundu. 

Belediyemizin bu imkanı sağlaması büyük şans

Çocuğu ile birlikte maçı izlemeye gelen Gürkan Gökmenoğlu, “Büyük bir heyecan var. Oğlumuzun da bu heyecanı İzmirlilerle birlikte yaşaması için buraya geldik. Kalabalıkla birlikte maçı izlemek çok keyifli. Belediyemizin bu tür çalışmaları yapması bizim için çok büyük şans.  Gördüğünüz gibi çok büyük bir kalabalık var. Biz bundan çok büyük mutluluk duyduk. Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Meydanlarda büyük coşku

Maçı A Milli Futbol Takımı Merih Demiral'ın attığı gollerle  2-1 kazandı. Çeyrek final biletini kazanan millilerin coşkusuna maçın bitiş düdüğünün ardından İzmirli futbolseverler de eşlik etti. Binlerce kişi ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla milli takımın başarısını dans ederek ve şarkı söyleyerek kutladı. Futbolseverler bol bol hatıra fotoğrafı çekilerek bu özel günü ölümsüzleştirdi. 

Alsancak’ta kurulan dev ekrandan maçı izleyen Cihan Timuçin Tofur ise uzun zamandır bu kadar mutlu olmadığını belirtti. Tofur, “Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Sadece burada değil Bostanlı'da, Göztepe'de de dev ekranlar kurmuş. Galibiyet coşkusunu hep beraber yaşamak özellikle birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde çok önemliydi. Gerçekten çok gururluyum” dedi.  

Kaynak: Bülten