İzmir'de kent içi ulaşımın en önemli bileşenlerinden biri olan İzmirim Kart, hem İzmirliler hem de kenti gezmeye gelen turistler için kullanışlı bir ulaşım çözümü. İzmirim Kart bakiyesi tükendiğinde ya da İzmirim Kart'a bakiye yüklemek, TL ödeme yapmak istediğiniz zaman takip etmeniz gerekecek yolları sizin için derledik.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme Yöntemleri

İzmirim Kart bakiye yükleme işlemini, eğer dolum noktasıysa kartı satın aldığınız bayiden, ulaşım noktalarında yer alan istasyonlarda dolum otomatına sahip yüklematik cihazlarından yapabilirsiniz.

İzmirim kart web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden online olarak TL bakiye yükleyebilirsiniz.

İzmirim Kart'a bakiye nasıl yüklenir ?

İzmirim Kart bünyesinde yer alan tüm kartlara mobil uygulaması üzerinden olduğu gibi, masaüstü web sitesi üzerinden de yükleme yapabilirsiniz. Bu şekilde bakiye yüklemek istediğinizde, kredi kartınızı ya da kredi kartı özelliğine sahip banka kartınızdan online şekilde ödeme yaparak yüklemenizi tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz yine online ve masaüstü İzmirim Kart uygulamalarını kullanarak tükenmez bakiye tanımlaması yapabilir, otomatik ödemeye bağlı İzmirim Kart bakiyenizin bitmesinin önüne geçebilirsiniz.

İzmirim Kart bakiye yükleme için önce üyelik açmalısınız

Ancak unutulmaması gereken nokta, İzmirim Kart bakiye yükleme işlemini tamamlayabilmek için ister mobil uygulama, ister masaüstü sürüm kullanın, kullanıcı hesabı yani üyelik oluşturmanız gerektiğidir.

İzmirim Kart üyeliği nasıl oluşturulur?

Bu işlemi yapabilmek için İzmirim Kart internet sitesine girip, "Online İşlemler" linkine tıklayıp, açılacak sayfada "Üye ol!" linkini kullanarak yeni üyelik oluşturmalısınız.

Editör: Tuğkan Üsküp