Bornova Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsası işbirliği ile 6. sı düzenlenen Zeytinyağı Tadım Etkinliği Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde gerçekleşti. İzmir Ticaret Borsası'ndan (İTB) Gıda Mühendisleri; Esra Erülkü ve Bilge Keykubat katılımcılara zeytinyağının tadımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler ile tadımın nasıl yapılacağı anlattı. Erülkü ve Keykubat ayrıca zeytinyağının tarihsel yolculuğu, gastronomideki yeri ve önemi, zeytinyağının kalitesine etki eden faktörler, zeytinin sıkım teknikleri, zeytinyağının muhafazası gibi konularda bilgiler de verdi.

YARARLI VE KEYIFLI

Tadıma katılan restoran ve otellerin şefleri ile mutfak sanatları üzerine yayın yapan fenomenler, etkinliğin kendileri için çok yararlı ve keyifli geçtiğini belirterek Bornova Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsası'na teşekkür etti.

TARIMSAL ALANDAKI DESTEĞIMIZ SÜRECEK

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova'nın 12 eski köy yerleşimi ve coğrafi işaret tescilli Misket Üzümü ve Kınalı Bamyası ile tarımda ciddi bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Güvenli gıda ve doğal ürünlerin öneminin hergeçen gün çok daha iyi anlaşıldığını ifade eden Başkan İduğ, "Bu anlamda yerel üreticimizin ve vatandaşlarımızın yanındayız. Desteğimiz ve bilinçlendirme çalışmalarımız devam edecek. Tadım etkinliğimizde bu etkinliğin bir parçası. Bu tip etkinliklerle Bornova’nın lezzetlerini her alanda tanıtmayı ve yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz " diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi