Geçtiğimiz yıl açılışını Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir’in birlikte yaptığı Bornova Açık Oto Pazarı açıldığı gün 1 saatte 19 aracın satış işleminin gerçekleşmesiyle hafızalarda yer etmşti. 

İkinci el araçta alıcı ile satıcıyı buluşturan ve güvenli bir alışverişin adresi olarak kabul edilen pazar geçen yıl ocak ayında faaliyete geçmiş ancak Covid19 pandemi sürecinde gerçekleşen kısılamalar nedeniyle hizmete ara vermişti. 

15 BİN METREKARE ALAN VE BİN ARAÇ KAPASİTESİ İLE İZMİR'İN EN BÜYÜĞÜ  

Ülkece yaşanan pandemi tedbirleri kapsamında faaliyetine ara verilen Bornova Açık Oto Pazarı Çevreyolu Bornova viyadük altında 15 Bin metrekare alan üzerinde kurulu ve Bin araç kapasitesiyle İzmir’in en büyük oto pazarı ünvanına sahip. Açıldığı dönemde satış hacmi ile dikkat çeken pazar, lokasyon olarak merkezi bir noktada olmasıyla ziyaretçilerine kolay erişim imkanı sağlıyor.

İşletmenin sahibi Hakan Beşyıldız pandem nedeniyle ara verilen hizmetlerine tekrar başlamaktan mutlu olduklarını ifade ederek  “Tüm dünyann kabusu olan, ülkemizi de derinden etkileyen Covid19 pandemi nedeniyle birçok işletme faaliyetine ara vermek durumunda kaldı. Doğal olarak bir çok sektör de bu durumdan etkilendi. Biz bu zorlu süreçte otomobil satıcılarına bir nebze olsun destek olmak amacıyla Açık Oto Pazarı’na girişleri  bir ay boyunca ücretsiz yaptık. Yeniden aynı yerimizde faaliyete geçmiş bulunuyoruz.Bornovamıza hayırlı olsun.” Dedi.

TEMMUZ AYI BOYUNCA ÜCRETSİZ 

Temmuz ayı boyunca araç giriş ücretinin alınmayacağı pazar özkanlar Pazar Yeri çevreyolu Bornova viyadükleri altında hizmet verecek.