Beşiktaş’ta bir süredir devam eden ‘yönetim istifa’ tezahüratları, bu akşam en yüksek seviyesine ulaştı.
Maçın ardından tribünde taraftarlar protesto etmeye devam etti. Maç anında da protestoda bulunan taraftarların bir bölümü mücadelenin ardından 'Şenol Güneş takımı buraya getir' tezahüratları yaptı.

Grup etabında ilk kez taraftarı önüne çıkan siyah - beyazlıların teknik direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın oynandığı esnada da protestoya maruz kaldı.

Tüpraş Park'ta oynanan maçın belli bölümlerinde tribünde yer alan siyah - beyazlı taraftarlar, tecrübeli teknik adamı eleştirdi. Karşılaşmanın ilk düdüğüyle birlikte teknik direktör Beşiktaşlı futbolseverler, 'Söylesene Şenol Hoca, takım niye oynamıyor?' şeklinde bir tezahürat yaparak deneyimli çalıştırıcıya tepki gösterdi.

"Trabzon'a Başkan Olsana"

Beşiktaşlı tribünler Lugano maçı öncesinde de Ahmet Nur Çebi’ye istifa çağrısında bulundu ve tepki gösterdi. Maç öncesinde Çebi için “Trabzon’a başkan olsana” şeklinde sloganlar atıldı. Yönetim aleyhine istifa tezahüratlarını yönetim yüksek sesli müzik ile bastırmaya çalıştı.

Beşiktaşlı taraftarlar Vincent Aboubakar’rın gölünden sonra da “Yönetim İstifa” sloganlarını kesmedi.

Şenol Güneş taraftardan özür diledi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu:

Sözün bittiği yerdeyiz. Oyun düşündüğümüz gibi gidiyordu. Kırmızı karttan sonra direnmeye çalıştık. Savunmada kaldık. 80'den sonra goller gelince iyice direncimiz kayboldu.İçgüdüsel hareketlerimiz oyunu çevirmeye yetmedi. Sözün bittiği yerdeyiz. Bizim beklemediğimiz bir sonuç çıktı.

Bugün 2 yönlü oyunu iyi taşıdığımızı düşünüyorum ama kırmızı kart sonrası yorgunluk da oldu. Golden sonra direncimiz kırıldı. Moral değerleri sıfırlanan oyuncular elinden geleni yapmaya çalışsa da yeterli olmadı. Onlara söyleyecek bir şey yok çünkü görevi ben verdim. Yönetim için de aynı şey söyleyebiliriz. Bugünkü oyunumuz bu maçı kazanmaya bu oyuncularla yeterliydi. Özür diliyorum. Çok üzgün olduğumu söyleyebilirim.

Taraftar her zaman bize destek oldu. Şartlar ne olursa olsun kazanmamız gereken bir maçı kaybettik!