Urla'da kadın üreticiler hedef belirledi

URLA Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Genel Kurulu, kadın dayanışmasının gücü ve birlikte mücadelenin enerjisiyle üretme ve çalışma hedeflerine devam ediyor.

BELEDİYE 19.06.2016, 11:35 19.06.2016, 12:03
Urla'da kadın üreticiler hedef belirledi

Urla Belediyesi’nin desteğiyle 2014 yılında kurulan ve kısa sürede 130 ortak sayısına ulaşan S.S.Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Olağan Genel Kurulu toplantısı Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın katılımıyla gerçekleşti. Yapılan seçim ile yönetim kurulu ve denetim kurulunun asil ve yedek üyeleri belirlendi. Başkan Sibel Uyar'ın da bulunduğu yönetim kurulu oybirliğiyle seçildi. 2015-2016 yılının faaliyet raporunun paylaşılmasıyla başlanan Genel Kurul’da ilk yılda açılan dikiş, seramik, gıda üretim, mozaik atölyeleri ve çay ocağı gibi pek çok üretim faaliyetinin yanısıra verilen eğitimlerden bahsedildi.

Yıl boyu gerçekleşen etkinlikler, satış ve tanıtım stantları hakkında bilgi verilirken, yapılan yatırımlar ve bütçe detayları sunuldu. Oybirliğiyle kabul edilen geçmiş yıl bütçesi ve faaliyet raporunun ardından 2016 yılında gerçekleşmesi hedeflenen tahmini bütçe ve yatırım planları paylaşılarak oy birliğiyle onay alındı.

Ortaklar Başkan Uyar’a kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkürler ettiler.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?