Soyer'den maske raporu: 4 milyondan fazla dağıtıldı!

Soyer, İzmirlilerle notlarını paylaşmaya devam ediyor. Soyer günlüğünde bugüne kadar İzmirlilere 4 milyondan fazla maskenin ücretsiz dağıtıldığını belirtti.

BELEDİYE 28.05.2020, 11:32 28.05.2020, 11:36
Soyer'den maske raporu: 4 milyondan fazla dağıtıldı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bugün günlüğünden virüsle mücadele verilerini paylaşmaya devam etti. Soyer bugüne kadar 4 milyondan fazla maske dağıtıldığını belirtti.

Soyer; ‘’Günaydın sevgili İzmirliler

İzmir Büyükşehir Belediyesi kriz yönetim üst kurul toplantısı yaptık. Yeni normal yaşama dönüşte alacağımız önlemleri görüştük.

Bu cuma bazı camilerde namaz kılınmaya başlanacak. Camilerin içi ve çevresinde dezenfeksiyon çalışmalarına başladık.

Maske artık hayatımızın bir parçası oldu. Çiğli İZBAN istasyon girişine ve Gaziemir Dokuz Eylül Mahallesi Parkı’na seyyar maskematikler koyduk.

Bugüne kadar 1 milyon 800 bin maskeyi Meslek Fabrikası’nda kendimiz ürettik. 2 buçuk milyonu maskematikten olmak üzere 4 milyondan fazla maskeyi ücretsiz olarak dağıttık.

Şubat ayından bu yana devam eden salgın sürecinde sosyal projelere önem verdik ama belediyenin asli işlerini da asla ihmal etmedik. Yakında bunların sonuçlarını almaya başlayacağız.

Bugün de metropol dışındaki 19 ilçenin koordinatörüyle kriz toplantısı yapacağız. Ardından İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu ile çevrimiçi buluşacağız.

Hepinize sağlıklı ve mutlu bir gün diliyorum sevgili İzmirliler.’’

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?