Soyer: CHP'li 11 Başkanla görüştük! Kararlar bugün açıklanacak!

Soyer bugün not defterinde CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı ile toplantı yaptıklarını ve alınan kararların bugün açıklanacağını belirtti.

BELEDİYE 16.04.2020, 09:52 16.04.2020, 09:59
Soyer: CHP'li 11 Başkanla görüştük! Kararlar bugün açıklanacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer her sabah yaptığı gibi salgın mücadelesini İzmir ile paylaşmaya devam ediyor. Soyer bugün not defterinde CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı ile toplantı yaptıklarını ve bugün ortak deklarasyonla alınan kararların kamuoyuna duyurulacağını belirtti.

Soyer;

‘’Günaydın sevgili İzmirliler

Beni mutlu eden bir haberle başlamak istiyorum. Korona günlerinde dayanışmaya katılmak isteyenlere Halkın Bakkalı’ndan sanal alışveriş seçeneği sunmuştuk.

Bizİzmir sitesi üzerinden iki günde, 63 liralık birinci paketten 442, 134 liralık ikinci paketten bin 73 adet satın alınıp dayanışmaya eklendiğini mutlulukla sizle paylaşmak isterim.

Sabah sanal ortamda CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak toplantı yaptık. Alınan kararlar bugün ortak deklarasyonla kamuoyuna duyurulacak. Türkiye’de de biz varız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal yardım taleplerine desteklerimizi sürdürüyoruz.

Metropol dışındaki 19 ilçede yurttaşlarımızın istekleri doğrultusunda 40 bin maske, 5 bin hijyen seti dağıttık. 2 ton da can dostlar için mama gönderdik.

Desteklediğimiz ailelere 2 bin 66 gıda paketi, 2 bin 295 çocuğumuz için de 36 nim 720 litre süt ulaştırdık.

Basit rahatsızlığı olanlar için bir telefon danışma hattı oluşturduk. Bizİzmir üzerinden randevu alıp Eşrefpaşa Hastanesi doktorlarıyla telefonda görüşebilirsiniz.

Yine belediye bünyesinde 12 uzmanın çalıştığı psikolojik destek hattının 293 95 95 numaralı telefonunu arayan 792 kişiyle görüşme yapıldı.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağına 2 gün kaldı. Hazırlığınızı Cuma günü son gün son saatlere bırakmayın. Zorunlu değilseniz sokağa çıkmayın. Hoşça kalın, sağlıkla kalın, evde kalın’’

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?