Konak tiyatro sahnesi oldu

Konak Belediyesi tarafından düzenlenen Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali, Gültepe'den Alsancak'a Konak'ın dört bir yanını tiyatro sahnesine dönüştürdü. Özellikle Konak Meydanı'ndaki oyunlar, ilgiyle izlendi.

BELEDİYE 13.06.2016, 12:06 13.06.2016, 12:51
Konak tiyatro sahnesi oldu

Konak Belediyesi'nin 2005 yılında yaşama veda eden İzmirli tiyatro oyuncusu ve yönetmen Mehmet Ulusoy anısına bu yıl altıncısını düzenlediği Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali sona erdi. 8-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen festival, Konak'ın çeşitli noktalarında sahnelenen oyunlar ve düzenlenen atölye çalışmalarıyla dolu dolu geçti. Bu yıl ilk kez yurtiçi ve yurtdışından gelen tiyatro topluluklarıyla zenginleşen festival, büyük ilgi gördü.

""Festivalin kapanışı Konak Meydanı'nda düzenlenen gösterilerle yapıldı. Konak Meydanı'nı tiyatro sahnesine dönüştüren etkinlikte Polonyalı Grotowski, Odin, Barbara Tiyatrosu ile İtalya'dan Commedia dell'Arte Tiyatrosu ve Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu sahne aldı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da gösterileri tiyatro ve dizi oyuncusu Orhan Alkaya ile birlikte izledi. Konak Meydanı'na gelenlerin ilgiyle izlediği tiyatro gösterilerinde ilk olarak Polonya'dan gelen Grotowski, Odin ve Barbara Tiyatrosu sahne aldı. İzleyenlerin meraklı bakışları altında başarılı bir performans sergileyen ekipler, gösteri sonunda uzun süre alkışlandı.

Daha sonra Doğaçlama Tiyatro'nun İtalyan temsilcilerinden olan Commedia dell'Arte Tiyatrosu'nun oyuncuları ilginç maske, kostüm ve enstrümanlarıyla büyük ilgi gördü. Zaman zaman izleyenlerin de dahil edildiği oyun çok beğenildi. Mehmet Ulusoy Sokak Tiyatrosu Festivali, büyük şair Nazım Hikmet Ran'ın Kuvayi Milliye şiirini oyunlaştıran Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu'nun gösterisiyle son buldu.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?