Foça’da çocuk bayramı geleneksel oyunlarla başladı

İZMİR’in Foça İlçesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nde unutulmaya yüz tutmuş mendil kapmaca ve yakartop oyunları oynandı.

BELEDİYE 18.04.2016, 14:57 18.04.2016, 17:18
Foça’da çocuk bayramı geleneksel oyunlarla başladı

Foça İlçesi Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'ne Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, CHP'li Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı. Foça Kaymakamlığı, Foça Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında Foça Reha Necla Midilli Ortaokulu öğrencilerinin halkoyunları gösterilerinin ardından Kaymakam, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün yer aldığı takımlar yakartop maçı yaptı.

Atatürk'ün "Türk milletinin istikbali bugünkü çocukların isabetli görüşü ve yorulmak istidadında olmayan çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır" sözlerini hatırlatan Başkan Gökhan Demirağ, “Ulu önderimiz geleceğimiz olan çocuklara dünyanın ilk ve tek çocuk bayramını armağan ederek, çocuklara hem sevgisini hem güvenini göstermiştir" dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208