Bornova kamulaştırmayı seviyor

Bornova Belediyesi kamulaştırma alanında halkın yararına hizmet vermeye devam ediyor.

BELEDİYE 07.03.2017, 10:14 07.03.2017, 10:14
Bornova kamulaştırmayı seviyor

Bornova Belediyesi Çamdibi’nde planlara göre yol ve park alanı olması gereken toplam 850 metrekare alanı kamulaştırdı. BELGEM Binası’nın da bulunduğu 5173 sokak ile 5351/1 sokak kesişimindeki biri 4 katlı diğeri 3 katlı iki binanın yıkımını da tamamlayan Bornova Belediyesi, kamulaştırma alanının çevresindeki dört sokağın birden genişlemesini sağlayacak. Aynı zamanda Çamdibi yeni bir park ve yeşil alan da kazanmış olacak. Bornova Belediyesi, 3 yılda yeşil alan, yol, otopark, resmi ve sosyal tesis alanlarının yapımında kullanılmak üzere 22 bin 944 metrekare alanı kamulaştırdı. Bu alanlar için toplam 23 milyon 492 bin 867 lira kamulaştırma bedeli ödendi.

Bornova Belediyesi ulaşım kalitesini arttırmak hedefiyle başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çamdibi’nde Taşköprü Camii’nin karşısında içerisinde dört ve üç katlı iki binanın da bulunduğu 850 metrekare alan vatandaşların kullanımına sunulmak üzere kamulaştırıldı. Bornova Belediyesi alanda kalan iki binanın yıkımını da gerçekleştirdi. Bölgedeki 6 parselde bulunan toplam 850 metrekare alan için toplam 1 milyon 17 bin 273 lira kamulaştırma bedeli ödendi. Yıkımın tamamlanmasının ardından alanın yol ve yeşil alan olarak düzenlenmesine yönelik çalışmalar kısa süre içinde başlayacak. Birbirine bitişik olan parsellerin etrafındaki 5351/1, 5173, 5363 ve 5362 sokaklar kamulaştırma çalışması sayesinde genişleyecek.

Kamulaştırma ile ortaya çıkacak 850 metrekarelik alanın önemli bir bölümü yolların genişlemesini sağlarken, park olarak düzenlenecek alanın bir bölümüne de Rafet Paşa Mahallesi muhtarlık binası yapılacak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçenin tüm mahallelerinde planlara uyumlu bir şekilde yeni yollar ve yeşil alanlar ortaya çıkarmak için çalıştıklarını belirterek, “Yerleşim alanlarında vatandaşlarımızın yararlanabileceği park, yeşil alan ve yolları yapabileceğimiz boş alanlar bulunmadığı için kamulaştırma yaparak bu alanları kentimize kazandırıyoruz. Çamdibi Rafet Paşa Mahallemizde kamulaştırmasını tamamladığımız alan da planlarda yol ve yeşil alan olarak belirlenmişti. Vatandaşlarımızın planlara uygun bir şekilde bu alandan yararlanabilmesi için kamulaştırmamızı yapıp yıkım işlemlerini gerçekleştirdik” dedi.

Bornova Belediyesi, 3 yılda yeşil alan, yol, otopark, resmi ve sosyal tesis alanlarının yapımında kullanılmak üzere 22 bin 944 metrekare alanı kamulaştırdı. Bu alanlar için toplam 23 milyon 492 bin 867 lira kamulaştırma bedeli ödendi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?