Buca’yı Bucalılarla birlikte yönetme ilkesiyle hareket eden Belediye Başkanı Görkem Duman, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Yeşilbağlar ve Göksu mahallelerinin ardından Çamlıkule Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Duman, Mahalle Muhtarı Ali Yıldırım ile çözüm bekleyen noktaları dolaştı; ihtiyaçları belirleyerek çalışma takvimine not aldı. Ardından mahalle esnafına giden Duman, dilek ve temennilerini dinledi.

Çalışma alanımız Buca'nın sokakları

Kenti katılımcı bir yönetim anlayışı ile yönetmek istediklerini ifade eden Duman, bu nedenle tüm hemşehrilerinin fikirlerini önemsediklerini söyledi. Başkan Duman, “Bizim çalışma alanımızın güzel Buca’mızın sokakları olduğunu göreve geldiğimiz ilk gün ifade etmiştik. Bu doğrultuda mahalle ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Her hafta en az iki mahallemizi ziyaret etmeyi planlayarak kısa sürede 47 mahallemizin hepsine ulaşmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Köhneleşmiş yönetime yer yok

Yaptığı ziyaretlerin sorunları yerinde tespit etmek ve vatandaşlarla bire bir temas etmek açısından çok değerli olduğuna değinen Başkan Duman, “Geleneksel ve köhnemiş kent yönetimi anlayışından sıyrılarak şeffaf, etkin, katılımcı yönetim anlayışını Buca’da sergilemek istiyoruz. Genç ve dinamik bir yönetime sahibiz. Sahip olduğumuz bu yeni enerjinin tüm sokaklarımıza nüfuz etmesi için çalışmalarımızı heyecanla ve hızla gerçekleştiriyoruz. Buca İzmir’in incisi... Hep birlikte sahip olduğu itibarı daha yükseklere taşıyacağız” dedi.

Esnaf ve vatandaştan teşekkür

Başkan Duman’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle esnafı ve vatandaşlar ise “Buca’mızın genç başkanı bize umut aşıladı. Kendisine çok güveniyoruz. Burada üretimde bulunan, satış yapan esnafımızın da her zaman yanında olacağını söyledi. Teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kaynak: Bülten