2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Menderes Belediye Başkanlığı görevine seçilen ancak yolsuzluk yaptığı iddialarıyla gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mustafa Kayalar, tüm suçlamalardan beraat etti. 

Kayalar'ın avukatı Murat Aydın yaptığı açıklamada, "Bu kumpası kuranlara, bu iddiaların doğru olmadığını bildikleri halde doğruymuş gibi davrananlara buradan selam olsun" ifadelerini kullandı. 

Yargı yoluyla cevabıdır

Aydın'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"İzmir Adliye Mahkemesi, Sayın Başkan'ın rüşvet alma suçunu işlemediğine, görevini ihmal etmediğine karar verdi ve tüm suçlardan beraatine hükmetti. Bu dava, yargı eliyle halkın iradesine gasp etmeye çalışan, Menderes'i iki yıl başkansız bırakanların emeklerinin yargı yoluyla bir cevabıdır.

Bu dosya baştan aşağı bir kumpastı ve baştan aşağı Menderes Belediye Başkanı'na görevini yaptırmayarak Menderes halkının iradesini yok etme amacına yönelik bir davaydı. Yargı eliyle yapılan bu kumpasa yargı cevap verdi ve Sayın Başkan hakkında beraate hükmetti. Bu kumpası kuranlara, bu iddiaların doğru olmadığını bildikleri halde doğruymuş gibi davrananlara buradan selam olsun."

Kaynak: Haber merkezi