Rusya, Novorossiysk şehrinde bir adamın alnında şişlik oluştu. Adam şişliğin sivrisinek ısırığı enfeksiyonuna bağlı olduğunu düşünerek hastaneye gitti.

Adamın alnındaki şişliği kesmek için aletler kullanıldı ve ardından ince, beyaz solucan çıkarıldı. Bu solucanların, genellikle ishale ve ateşe neden olan, insanlar ve diğer hayvanların vücutlarında yaşayan parazit canlıların olduğu belirtildi.

Ayrıca, City Hospital No.1'deki personel, daha da tuhaf bir durumda, solucanı sergilemeye karar verdi. Bu durum, solucanın adamın alnındaki derinin altındaki dokuya yerleştiğini, ancak paraziti bulmanın zor olabileceğini gösteriyor. Solucan, vücutta yeterince uzun bir süre kalmadığı için, genellikle cilt enfeksiyonları ile karıştırılabilir.

Hastane personeli, "En bilgilendirici bilgi ultrason muayenesi ile elde edilir," dedi. Doktorlar, "dirofilariyazisin" insanlarda nadir görülen bir hastalık olduğunu belirtti. Parazit solucanın bulunduğu hastanın, tedavisi tamamlandıktan sonra daha iyi hissettiği ancak tedavisine devam edildiği bildirildi.