Nazilli’nin Revizyon İmar Planı'nda mevzuata aykırı, imar kirliliğine ve kentin siluetinin bozulmasına neden olacak şekilde değiştirme ve belediyeye ait arazilerin üzerindeki ürünleri bazı şahıslara ihalesiz verme suçlamasıyla mevcut Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan,  meclis üyeleri ve önceki dönem Belediye Başkanı olan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık'a yargı yolu göründü.

Yerlikaya soruşturma izni verdi

Hakkında soruşturma açılması gündeme gelince, seçildiği İYİ Parti'den 2022'de istifa edip AKP'ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan hakkında soruşturma açılmasına İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya izin verdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya imzasıyla başkan ve meclis üyeleri ile iki bürokratın yargılanmasına izin veren yazısı taraflara tebliğ edildi.

Kürşat Engin Özcan dava açacak

Konuya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, “Gördüğünüz gibi partimizi değiştirip hükumetin yanında yer alıyoruz diye yargılanmaktan kaçamıyoruz. Adalet hepimiz için aynı işliyor. Ortada bir suç varsa yargı bunun için gerekeni yapacaktır. Biz ne yaptığımızı biliyoruz, içimiz rahat, bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Soruşturma, NAMDER’in talebi üzerine açıldı, diğer türlü 2 yıl boyunca hiçbir firmaya inşaat ruhsatı veremeyecektik. Bu da tüm sektörü zora sokacaktı. O nedenle iyi oldu. Müfettişin eksik incelemeleri var, karşı dava açacağız. Ama gördüğünüz gibi ima edildiği gibi bir şey olmadığı ortaya çıkmış oldu. Yargı önünde hepimiz aynıyız.” dedi.