Sputnik Türkiye ofislerinde işten atılanların geri alınması, adil bir ücret ve sendika hakkı talebiyle başlayan grevde 47.  gün geride kaldı. 24 Temmuz’da grev kararını ilan eden Sputnik Türkiye çalışanları haklarını geri kazanmak için İstanbul’da Süzer Plaza, Ankara’da Koç Kuleleri önünde bir adım geri atmadan direnmeye devam ediyor. 

Agrobay Direnişi 42. gününde

İzmir’in Bergama ilçesindeki Agrobay Seracılık’ta çalışırken Tarım-Sen’e üye olmalarının ardından işten çıkarılan işçilerin direnişi sürüyor. Bugün direnişlerinin 42’nci gününde olan işçiler, İstanbul’daki 4 başkonsolosluk önünde eylem yaptı. 
 Şirketin ihracat yaptığı ABD, İngiltere, Hollanda ile Almanya’nın Başkonsoloslukları önünde yapılan eylemlerde, “Sendika hakkımız engellenemez” ve “Agrobay hakkımızı ver” yazılı dövizler taşınarak “Agrobay işçisi yalnız değildir”, “Agrobay şaşırma, sabrımızı taşırma” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Agrobay'ın 8 Eylül İzmir grevi

İzmir Bergama'da sendikalaştıkları için tazminatsız şekilde işten çıkarıldıkları iddiasıyla grevde olan tarım işçileri, grevin 17. gününde yerlerde sürüklenerek gözaltına alınmıştı.

Direnişten vazgeçmeyen Agrobay işçileri kendileri gibi uzun bir direniş gerçekleştiren Sputnik Türkiye'ye destek çıktı. 
Ankara’da Koç Kuleleri önünde bir adım geri atmadan direnmeye devam Sputnik Grevi’ne katılanları yalnız bırakmadı. 

Sputnik Türkiye çalışanları için Türkiye Gazeteciler Sendikası sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: