İZGAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Leman Tunus, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Tunus, ağabeyi Aytekin Tunus'un il başkan adaylığı için yola çıkması nedeniyle istifa kararı aldığını belirtti.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHPli Leman Tunus, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin Saygıdeğer Örgütü,

İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğüm, 2018-2023 döneminde - iki genel, bir yerel seçimde - örgütümüzün şahsıma yüklemiş olduğu tüm sorumluluğu, solcu bir ailenin mensubuna  yakışır, solculuk ve yoldaşlık şuuruna uygun olarak, gücüm yettiğince omuzlamaya çalıştım.

Aldığım tüm görevleri tüm sorumluluk bilinciyle tamamlayıp, örgütümüzün şahsıma tevdi ettiği yetki ve sorumluluğa halel getirmeden, alnım ak bir şekilde neticelendirdiğim hususlarında vicdanım rahat.

16 Eylül'de toplanacak, yeni  İl başkanı ve yönetimini seçecek İzmir İl Kongresi'nde ağabeyim Aytekin Tunus'un İl Başkanlığı'na aday olması durumu söz konusuyken, İzmir İl Yönetimi' nde bulunmayı ailemden edindiğim ahlaki değerlere ve siyasi etiğe uygun bulmadığım için 2018 yılından bu yana onurla  sürdürdüğüm İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevimi bugün kendi isteğimle sonlandırmış bulunuyorum.

Görevim esnasında, bilerek ya da bilmeyerek kırdığım, üzdüğüm, ihmal ettiğim tüm yoldaşlarımdan özür diliyor tüm örgütümüze saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Benin bir hakkım varsa ve yüz yıllık Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarihine ve örgütüne bir zerre katkıda bulunabildiysem bin kere helal olsun. Halkçı, devrimci ve örgütlü bir Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında buluşmak umuduyla..."