İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Kılıç, bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla sanık Ali İhsan Kılıç, müşteki-sanık Filiz Topaloğlu ile taraf avukatları, olayda eşini kaybeden Rıdvan Güçlü katıldı.

Duruşmada tanık olarak dinlenilen polis memuru M.Ç, olay yerine gittiklerinde yaşlı birinin elinde silahla beklediğini gördüklerini belirterek, "Silahı atmasını söyledik, sonra kelepçeledik" dedi.

Elinde silahla bahçeye kaçtı

Tanık polis memuru M.A, "Olay yerine gittiğimizde sanık Ali İhsan elinde silahla bahçeye kaçtı. Peşinden girdim. Karşı karşıya geldik. Elinde silah vardı ve ben de silah çektim. Sonra silahı bıraktı." diye konuştu.

Sanıklardan Ali İhsan Kılıç'ın "Ağır hastayım. Burada öleceğim" sözlerine salondaki izleyiciler tepki gösterdi.

Avukata tepki

Kılıç'ın avukatının müvekkilinin ağır hasta olduğuna ilişkin ifadeleri sırasında "Allah korusun" sözlerine de duruşmaya katılanlar tepki verdi.

Mehmet Kılıç'ın avukatının, önceki duruşmanın ardından müştekiler tarafından önü kesilerek saldırıya uğradığını iddia etmesi üzerine salonda gerginlik yaşandı.

İzleyiciler ve müştekilerin sanık avukatına tepki göstermesi ve salondaki gerginliğin sürmesi üzerine polis salonu boşalttı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 28 Eylül'e erteledi.

Kaynak: AA