Karşıyaka’da 21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında yeni bir koru oluşturuldu. CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki koru alanında 250 adet fidan toprakla buluşturuldu. Etkinliğe Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Rafet Yacan ve İlçe Yönetimi ile partililer, meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

718ad8fe-625f-4e2a-af05-90a1f2e65b2d

Hedef daha yeşil bir kent

Her yaştan katılımcılar ile birlikte fidan dikip can suyu veren Belediye Başkanı Tugay “Bu korunun oluşmasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. İklim krizinin giderek derinleştiği böyle bir dönemde, tüm ağaçlandırma çalışmaları çok değerli. Herkesin eline, emeğine sağlık. Ağaç dikmek önemli ama onlara bakmak ve korumak da çok kıymetli. Bugün diktiğimiz fidanlarımızın büyümesine emek verecek olan, Karşıyaka’yı daha yeşil bir kent haline getirme hedefimize katkı sunacak herkese de şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

b4d784d7-3823-4c73-9824-c8d7363fcf9f

Artık yeter!

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Rafet Yacan “Biliyorsunuz ki; son yıllarda birçok olağan dışılık normalleşti. Bir orman yangını sonrası imar plan değişikliği normalleşti. Orman içinde yanan bölgelerde hızlı yapılaşma normalleşti. Çevreci enerji kaynaklarına yatırım yapmak yerine, kömür dağıtmakla övündüler; toprağı korumak zenginleştirmek yerine, her yere beton atmakla övündüler. Artık yeter... Çünkü bu dünya, daha fazlasını kaldıracak halde değil. Her türlü adım, iklim krizi açısından gözden geçirilerek atılmalı. O halde; toplumun bizden beklentilerine, bir de doğanın beklentilerini ekleyip, sorumluluğumuzun ne denli büyük olduğunun farkında olarak mücadeleyi sürdürmeliyiz. 100. Yıl Koru’muza yer ve hazırlık desteği için Belediye Başkanımız Sayın Dr. Cemil Tugay’a ve kurum çalışanlarına, fidan destekleri için tüm bağışçılarımıza, dikim desteği için siz katılımcılara, çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.