Kocaoğlu açıkladı: Artı para ESHOT'ta da uygulanacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZBAN’da başlatılan ‘Artı Para’ sistemini İzmir’in metropol alanı dışında yer alan 19 ilçede çalışan ESHOT otobüslerinde de uygulayacaklarını, toplu ulaşım yapan kooperatifler ve birlikleri de bu sisteme dahil edeceklerini açıkladı.

ULAŞIM 10.03.2018, 15:49
Kocaoğlu açıkladı: Artı para ESHOT'ta da uygulanacak!

VOLKAN GÜNDÜZ - İZBAN'da 15 Şubat'ta uygulanmaya başlanan 'Artı Para’ sistemine tepkiler sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan bur açıklama daha geldi. 8 mart nedeniyle ildeki kadın gazetecilerle Tarihi Havagazı Fabrikası’nda bir araya gelen Kocaoğlu, İZBAN'da uygulanmakta olan ve büyük tartışmalara neden olan 'Artı Para' sistemini İzmir’in eski metropol alanı dışındaki 19 ilçede çalışan belediye otobüslerinde de uygulayacaklarını açıkladı. 90 dakika ücretsiz ulaşımın eski metropolde geçerli olduğunu, 'Artı Para' sisteminin ise dünyanın her tarafında uygulandığını söyleyen Kocaoğlu; “En adaletli sistem buydu. Eğer validatör eksikliği varsa onlar da giderilecek. Biz bu sistemi 19 ilçeden kente getirdiğimiz ESHOT otobüslerinde de uygulayacağız. Toplu ulaşım yapan kooperatifleri, birlikleri de bu sisteme dahil edeceğiz. Uygulayacağımız sistemde herkes gittiği kadar ödeyecek. Parayı ESHOT'un topladığı, aracın yaşından donanımına, şoförün kıyafetinden eğitimine varıncaya kadar ESHOT'un yöneteceği bir sistem üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Aziz Kocaoğlu, yeni düzenlemenin ne zaman hayata geçirileceği ile ilgili ise bilgi vermedi. “Artı Para” ESHOT otobüslerinde de hayata geçirilirse sistem Kınık, Bergama, Dikili, Aliağa, Foça, Menemen, Kemalpaşa, Torbalı, Ödemiş, Beydağ, Bayındır, Tire, Kiraz, Çeşme, Urla, Seferihisar, Menderes, Karaburun ve Selçuk ilçeleri ile bu ilçelere bağlı beldeler arasında çalıştırılan hatlarda uygulanacak.

ALİAĞA EKSPRES

Yorumlar (2)
Gariban 3 yıl önce
Tok acın halinden anlamaz. Makam arabasından inmeyen Eshot genel müdürü , bu aşamadan sonra 90 dakikayı da kaldırtır.
alemin kralı 3 yıl önce
Madem kıyı ilçelerde 90 dakikayı kaldırdınız metropollerdede 90 dakikayı kaldırılmıyor neymiiş efendim dünyanın eryerinde artı para yani gidtiğin kadar para öde yakında bu uygullama eshotlardada başlar bizler gariban insanlarız bıraksınlar malefet yapmayı birde belediyecilikten bahsediyorlar iki koyunu kühdemez bunlar
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?