BUGEP, Aliağa'da bisiklet kullanımına dikkat çekmek için tur düzenleyecek

Bisikletli Ulaşımı Geliştirme Platformu (BUGEP), bisikletli ulaşımı teşvik etmek için Aliağa'da Bisiklet Farkındalık Turu düzenleyecek.

ULAŞIM 16.07.2019, 12:06 16.07.2019, 12:18
BUGEP, Aliağa'da bisiklet kullanımına dikkat çekmek için tur düzenleyecek

İZ GAZETE - BUGEP, daha önce İzmir merkezde düzenlediği Bisiklet Farkındalık Turu'nu bu kez Aliağa'da düzenleyecek. 

20 Temmuz Cumartesi, saat 10:30'da ENKA Spor Salonu önünde başlayacak bisiklet turu ile bisiklet sürücüleri farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

"BİSİKLET BİR ULAŞIM ARACIDIR"

BUGEP gönüllüleri konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "BUGEP günlük hayatın her alanında ulaşımını bisiklet ile yapan, çevresini koruyan, doğa dostu bisiklet severlerden oluşan gönüllü bir platformdur. Amacımız daha yaşanır, daha temiz, daha sağlıklı dünya için, bisikletin yaşamın her alanında daha fazla kullanılmasını sağlamaktır. Karayolları Trafik Kanunu’da göre “bisiklet bir taşıttır” ve diğer araçlarla paylaşımlı olarak yolu kullanabilir. Bu sebeple yolun sağ kısmı bisikletlilerin yasal hakkıdır ve trafikte yer alırlar. Motorlu araç ve motorsiklet sürücüleri, yayalar ve trafikteki diğer kullanıcıların farkındalığını artırmak için “Trafikte Biz de Varız” etkinliği düzenliyoruz. Bu sayede "bisiklet bir taşıttır, ulaşım aracıdır ve trafikte yeri vardır“ vurgusunu artırmayı ve yaymayı amaçlıyoruz. Daha önce İzmir merkezde yaptığımız etkinliği bu sefer merkez dışındaki bir ilçede yapacağız. Böylelikle ilçelerdeki bisikletli ulaşımı özendirmek için iyi bir fırsat yakalayabiliriz. Tüm bisikletseverleri etkinliğimize bekliyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?