Türkiye Ralli Şampiyonası İzmir'den start alacak

TÜRKİYE Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Saygılı Rulman Ege Rallisi, 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir'de yapılacak.

SPOR 05.04.2016, 13:02 05.04.2016, 13:08
Türkiye Ralli Şampiyonası İzmir'den start alacak

16 Nisan Cumartesi günü saat 13.30'da Forum Bornova önünden verilecek startla başlayacak yarışa katılacak 60 ekip 2 gün boyunca Seferihisar bölgesindeki özel etaplarla İzmir Park Yarış Pisti'ndeki seyirci özel etabında dereceye girmek için direksiyon sallayacak. 494 kilometre toplam uzunluğundaki 7 özel etaptan oluşan rallideki Efemçukuru ve Beyler özel etapları, geçmiş yıllarda yaşamını yitiren Selim Teoman ve Mazhar Demiralp adları ile geçilecek.

Son 4 yılın kadınlar Türkiye şampiyonu Simin Bıçakçıoğlu, bu sezon beşinci şampiyonluk için ter dökeceğini belirterek İzmirliler'i yarışlara davet etti. Simin Bıçakçıoğlu, şunları söyledi:

"Zirveye ambargo koyduğumuz söylense de, her yarışın ayrı bir heyecanı var. Daha büyük hedefler için daha çok çalışacağız. 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası'na da bu motivasyon ile hazırlandık. Ayrıca bu yıl bayrağımızı yurt dışında katılacağım yarışlarda da dalgalandırmak istiyorum. Başta ailem, arkadaşlarım olmak üzere beni destekleyen tüm otomobil sporları izleyicilerine teşekkür ediyorum."

İZMİR, (DHA)
Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208