İzmir'in şampiyon ailesi

İZMİRLİ atletizm antrenörü, eski milli sporcu, masterler Türkiye ve Balkan şampiyonu Murat Sancak ile masterlerde Türkiye ve Balkan şampiyonu olan eşi Hanife Sancak'ın üniversite öğrencisi kızı Berfe ile lise öğrencisi oğlu Tibet, pistlerde gurur tablosu oluşturuyor.

SPOR 18.04.2016, 12:21 18.04.2016, 12:56
İzmir'in şampiyon ailesi

Bugüne kadar girdikleri yarışmalarda 400'e yakın üzerinde madalya toplayan Sancak Ailesi, İzmir Atletizm Kulübü (İZAK) çatısı altında, yeni şampiyonları yetiştirmek için çalışıyor. Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi olan Berfe Sancak'ın üniversite adına katıldığı yarışlarda 200 metrede şampiyonluğu bulunuyor. Gençler 60 metre engelli  ve 200 metre, büyükler 60 metre, 200 metre ve 400 metrede Türkiye şampiyonlukları bulunan Berfe, ayrıca, 4 X 400 bayrak takımıyla Balkan ikinciliği de yaşadı. Berfe Sancak, önceki ay yapılan yarışlarda ise milli takım arkadaşlarıyla birlikte 4 X 400 metrede U-23,  4 X 200 metrede ise U-23 ve büyükler Türkiye rekorlarını kırmayı başardı.

İki yıldır milli formayla ülkemizi çeşitli yarışmalarda temsil ettiğini belirten Berfe, şöyle dedi:

"Atletizm bizde bir aile geleneği. Kendimi bildim bileli annem ve babamla birlikte pistlerdeyim. Kendi isteğimle bu spora başladım. Bir yandan milli formayla ülkemizi uluslararası yarışlarda temsil ederken bir yandan da eğitimimi sürdürüyorum. Genç yaşta, ailemin de desteğiyle Türkiye rekorlarının sahibi olmak gurur verici. İZAK Başkanı Aycan Kurtcan da benim gibi milli atlet ve aynı zamanda da hukukçu. Ben de eğitimimi tamamlayıp spor hukuku alanında çalışmak istiyorum. Spordaki en büyük hedefim ise ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmek." 
Hanife Sancak ile eşi Murat ise atletizm dünyası içinde tanışarak evlendiklerini ifade ederkens şunları söyledi:

"Çocukluğumuzdan bu yana atletizm dünyası içinde olduk geçmişteki başarılarımızı çocuklarımızla birlikte devam ettirmenin, yeni sporcular yetiştirmenin mutluluğunu yine birlikte yaşıyoruz. Kızımızın başarıları da yalnızca bizim değil İzmir'in de gurur kaynağı oluyor. Sporun içinde olmanın en büyük yararı, yaşam kalitemizin artması. Sporun, sporculuğun verdiği disiplin, beslenme, hayata bakış açısı ve otorite, haliyle sosyal yaşantımıza ve çocuklarımızın okuldaki başarısına da yansıyor. Büyük bir zevkle, ailecek, atletizm bizim için bir yaşam biçimi haline geldi. Berfe ile birlikte kurucusu olduğumuz İZAK'ta yeni sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. Küçük yaştan itibaren eğittiğimiz sporcularımızın da ileride bizler ve çocuklarımız gibi milli formayla ülkemizi temsil ettiğini görmek en büyük sevincimiz."
Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?