Gönüllerin şampiyonu oldular

TÜRKİYE Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından İzmir'de 2, 3, 4 Haziran 2016 tarihleri arasında Bornova Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Jimnastik Şampiyonası sona erdi.

SPOR 05.06.2016, 12:08 05.06.2016, 12:34
Gönüllerin şampiyonu oldular

Türkiye'nin 46 şehrinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılım gerçekleşen Türkiye Özel Sporcular Cimnastik Şampiyonası'nda, toplam 54 kulüp ve 205 otistik, down ve mental sendromlu çocuklar mücadele etti. Her sporcunun en az 3 alanda yarıştığı şampiyona sonrası başta Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın olmak üzere federasyon yönetim kurulu üyeleri, kazanan sporculara törenle madalyalarını verdi.

Federasyon Başkanı Birol Aydın, "Güzel bir şampiyonanın daha sonuna geldik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese tek tek teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Madalya almaya hak kazanan ve madalya alamayan tüm özel sporcularımızı yürekten tebrik ediyorum. Çünkü, bizim gönlümüzde hepsi birer şampiyon. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Hepsinin önemli, güzel ve bir o kadar da anlamlı bir amaç için verdiği mücadelelere şahit olmak, beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor. Federasyonumuzun büyüklüğü, bu çocuklarımızın, çocuklarımızın ailelerinin antrenörlerinin sayesinde artıyor. Bugün, federasyonlar içinde en büyük ilerleme kaydeden federasyon bizim federasyonumuzdur. Tekrar emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 

dha

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?