Üretroplasti ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, 70 yaşındaki Mehmet Ulusay'a ağız içinden parça alınarak üretroplasti (üretra darlığı onarılması) ameliyatı yapıldı.

SAĞLIK 24.10.2019, 12:21
Üretroplasti ameliyatıyla sağlığına kavuştu

Mehmet Ulusay, yaklaşık 5 yıl önce  yapılan bir ameliyat sonrası idrar takibi için sonda takıldı. Daha sonra idrar yollarında darlık oluşan ve bu nedenle üretra darlığı yaşayan Ulusay, hastalığın ilerlemesiyle idrar yolları tamamen kapandı. Bunun üzerine farklı zamanlarda yapılan 4 kapalı yöntem ameliyat ve 20 kez genişletme (dilatasyon) işlemlerine rağmen geçici süreliğine idrar yollarında düzelme yaşandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Ercüment Aziz Peker ve ekibi tarafından gerçekleştirilen üretroplasti ameliyatı sayesinde ise Ulusay, sağlığına kavuştu. Operasyon hakkında bilgi veren Perek, "Bize bu tür şikayetlerle gelen hastalardan ameliyat sonrası tüm dünyada olduğu gibi yüzde 80-90 oranında güzel geri dönüşler alıyoruz. Memnuniyetlerini sürekli dile getiren hastalar, mesleki motivasyonumuzu ve verimliliğimizi arttırırken, hasta-sağlık çalışanı arasındaki ilişkileri de kuvvetlendiriyor. 2  yıldır çalıştığım bu hastanede ekibim ile birlikte toplam 43 üretroplasti ameliyatı gerçekleştirdik"  diye konuştu.

Dr. Peker'in yaptığı ameliyatları internet ortamında takip ettiğini ve ameliyat olmaya karar verdiğini belirten Ulusay şunları söyledi: "Yıllardır idrar yollarımdaki tıkanıklığı açtırmak için dilatasyon yaptırmak zorunda kalıyordum ve bu durum gündelik yaşantımı fazlasıyla etkiliyordu. Yıllardır çektiğim çile son buldu, sağlığıma kavuştum."

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?