Nakil skandalında üçüncü hasta da yaşam mücadelesini kaybetti

Ege Üniversitesi'nde organ nakli sonrası yoğun bakıma kaldırılan ve yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdüren son hasta Ali Uslu da hayatını kaybetti. Nakil skandalında daha önce de Münire İnanç ve Arife Aykut hayatını kaybetmişti.

SAĞLIK 08.01.2020, 15:37 08.01.2020, 16:53
Nakil skandalında üçüncü hasta da yaşam mücadelesini kaybetti

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen nakil skandalında, nakil yapılan ve yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdüren Ali Uslu’nun hayatını kaybettiği öğrenildi.İzmir’in Ödemiş ilçesinde eşi tarafından dövülerek öldürülen Filiz Tekin’in iç organları ailesi tarafından bağışlanmış, Tekin’in bağışlanan organları Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen nakil ile üç farklı hastaya nakledilmişti. 15 Aralık tarihinde gerçekleşen nakillerin ardından nakil yapılan hastalar 27 Aralık tarihinde kısa aralıklarla rahatsızlanarak yoğun bakıma kaldırılmış, böbrek nakli yapılan Münire İnanç ve karaciğer nakli yapılan Arife Aykut hayatını kaybetmişti. Böbrek nakil yapılan diğer hasta Ali Uslu ise yoğun bakımda yaşam mücadelesini sürdürüyordu Gazetemizin edindiği bilgiye göre yoğun bakımdaki Ali Uslu, yaşam mücadelesini kaybetti.

SIRAYLA FENALAŞMIŞLARDI

Gazetemizin İzmir ve Türkiye gündemine taşıdığı skandalda Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen organ nakillerinin ardından, nakil yapılan üç hasta da 27 Aralık tarihinde dört-beş farklı saat ara ile bilinç kaybı ve nefes darlığı şikayeti ile yoğun bakıma alınmış, böbrek nakli yapılan hastalardan; Münire İnanç, 2 Ocak sabahı, karaciğer nakli yapılan Arife Aykut ise 3 Ocak akşamı hayatlarını kaybetmişti. Böbrek nakli gerçekleşen bir diğer hasta Ali Uslu ise 8 Ocak’da yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti.Uslu’nun kesin ölüm sebebi gerçekleştirilecek otopsi sonucunda ortaya çıkacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
25°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?