Koronavirüs ile ilgili umut veren gelişme: Virüsü öldüren madde bulundu

İngiliz Sky News, İngiliz ordusunun Covid-19'u öldüren bir madde keşfettiğini duyurdu. Böcek öldürücü ve kovucu ilaçlarda bulunan Citriodiol maddesinin Covid-19'a sebep olan koronavirüsünü öldürdüğü tespit edildi.

SAĞLIK 26.08.2020, 15:51
Koronavirüs ile ilgili umut veren gelişme: Virüsü öldüren madde bulundu

Dünya çapında 24 milyondan fazla insana bulaşan ve 824 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüs ile ilgili umut verici bir gelişme yaşandı.

İngiliz Sky News, İngiltere Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Savunma Bilimi ve Teknoloji Laboratuvarı’nda (DSTL) yapılan araştırmalar sonucunda Covid-19’a sebep olan koronavirüsünü öldüren bir madde keşfedildiğini duyurdu.

Bilim insanları sinek kovucu spreylerde bulunan Citriodiol isimli materyalin koronavirüsünü öldürdüğünü tespit etti.

"VİRÜSÜNÜN DİĞER TÜRLERİNİ ÖLDÜRÜYOR"

Araştırmalarla ilgili ilk sonuçları kamuoyu ile paylaşyan DSTL, Citriodiol’ün corona virüsünün diğer türlerini öldürdüğünü duyurdu. Konuyla ilgili incelemelerin devam ettiği belirtilirken sadece sinek ilacının sıkılmasının corona virüsüne karşı tek başına bir çözüm olmayacağı kaydedildi.

Citriodiol’ün okaliptüs yaprakları ve gövdesinden elde edilen yağlardan yapıldığı vurgulanırken, İngiliz Silahlı Kuvvetleri’nin sinek ilaçlarını depoladığı aktarıldı. Reuters haber ajansının “son dakika” ibaresiyle Sky News’ten aktardığı haberde DEET isimli kimyasal yerine Citriodiol kullanılan ilaçların depolandığı belirtildi.

Kaynak: Sözcü

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?