CHP’li Emir’den belgeyi yalanlayan Koca’ya işaretli yanıt

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Fahrettin Koca’nın daha önce paylaştığı, “29 bin 377 vaka” iddiasına yanıt vermediğini belirtti. CHP’li Emir, Koca’nın, “O belgede tarih yok" şeklindeki sözlerinin doğru olmadığını belirterek, belgeyi tekrar paylaştı.

SAĞLIK 01.10.2020, 01:16 01.10.2020, 01:27
CHP’li Emir’den belgeyi yalanlayan Koca’ya işaretli yanıt

Geçtiğimiz gün, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanlığı’nın günlük olarak paylaştığı koronavirüs tablosunun doğru olmadığını iddia ederek, elindeki belgeyi paylaşmış, bu belge kamuoyunda büyük bir yankı uyandırmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP’li Emir’in paylaştığı belgenin doğru olmadığını ve iddia edilen verilerin üzerinde tarih belirtilmediğini ifade etti. Koca, gazetecilerin belge ile ilgili sorularına, ““Tablodaki bütün veriler, bütün rakamlar doğrudur. Mücadelede de özellikle şu dönemde gizlenerek herhangi bir şey yapılmıyor, gizlenerek yapılmıyor. Bütün pozitif tespit edilen vakalar üzerinden yapılıyor. Belge denilen iddia edilen evrağın üzerinde bir tarih yok. Hangi tarih aralığında alındığına dair bir not yok. Bizim kullandığımız programda böyle bir arayüz yok" yanıtını verdi.

'BAKABİLİRSİNİZ SAYIN BAKAN'

Koca’nın bu  ifadeleri üzerine tekrar açıklama yapan Murat Emir, tarih yazan yeri işaretleyerek, belgeyi tekrar paylaştı. CHP’li Murat Emir, "Sağlık Bakanı, 29 bin 377 vaka iddiamıza yanıt veremedi. Üstüne, belirti göstermeyen vakaların tabloya dahil edilmediğini de belirterek, iddiamızı doğrulamış oldu.Tarih yok' dediğiniz belgenin de tarihini işaretledik, buradan bakabilirsiniz sayın Bakan" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?