Zeybekci bir bunu yapmamıştı: Soyer'in projesini kopyaladı

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin, Tunç Soyer’in projesini kopyaladığı ortaya çıktı.

POLİTİKA 22.03.2019, 14:02 22.03.2019, 14:12 Tugay Can
Zeybekci bir bunu yapmamıştı: Soyer'in projesini kopyaladı

TUGAY CAN / İZ GAZETE - 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim atmosferi tüm İzmir’i kaplamış durumda. Seçimlere az bir zaman kala adaylar vaatlerini seçmenlere aktarmaya devam edıyor.

Bu kapsamda sosyal medyanın fenomen hesabı süpertitiz isimli kullanıcı İzmir kamuoyuna bomba gibi düşecek bir iddiayı gündeme taşıdı.

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin E-Spor turnuvalarını düzenleyeceğine ilişkin vaadini değerlendiren kullanıcı Cumhuriyet Halk Partisi adayı Tunç Soyer’in bu vaadi haftalar öncesinden dile getirdiğini kanıtladı. Soyer, E-Spor'a ilşikin vaadini geçtiğimizz haftalarda gerçekleştirdiği 'Birinci Cemre Buluşması'nda dile getirmişti.

Sosyal medyada çok konuşulan bu paylaşımda “AKP İzmir adayı Nihat Zeybekçi seçimi kazanırlarsa E-Spor turnuvaları düzenleyeceklerini söylemiş. Ancak biraz geç söylemiş. CHP adayı Tunç Soyer haftalar önce gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantısında bundan bahsetmişti. Tunç Soyer’in projesini kopyalamışlar.” ifadelerini kullanan süpertitiz isimli hesaba AKP’nin adayı Zeybekci’den herhangi bir yanıt gelmedi.

Yorumlar (4)
Ersen 4 ay önce
Emeğe saygısı olmayanın vatandaşa saygısı olurmu ? Bu yüzden Cumhuriyet sevdalılarına terör destekçisi iftirası atıyorlar
Ersen 4 ay önce
CHP avukatları derhal suç duyurusunda bulunmalıdır. Böylece hukuk'da sınav vermiş olur
Bilmem kim 4 ay önce
Zeybekciden günler sonra projesini açıklayan soyerin projeleri kopyalaması peki diyorum
Buse 4 ay önce
Bu kadar mı, bu mudur yani, resmen öküz altında buzağı aramak, biraz makul olun, hem soyer in seçim vaatleri de gülünç, birkaç kalemi fuarla doldurmuş zaten, epi topu bu kadar mı vaat, ama en azından tutamayacağı vaatlerde bulunmamış bu da Bi erdem
banner96
22°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü