Yüksel: 'Seçmenin yüksek heyecanı ve duyarlılığı bizi mutlu ediyor'

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Alaattin Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir adaylarının demokratik yarışının sürdüğünü belirterek “Seçmen tabanında ve örgütümüzdeki olağanüstü heyecan ve duyarlılıktan mutluyuz” dedi.

POLİTİKA 27.12.2018, 09:08
Yüksel: 'Seçmenin yüksek heyecanı ve duyarlılığı bizi mutlu ediyor'

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Alaattin Yüksel,seçmen tabanında ve CHP örgütünde izmir adaylarının belirlenmesi ile ilgili bir sabırsızlık ve heyecan olduğunu belirterek, “AKP adayını açıklamış, adaylarımız bir an önce açıklansın ki biz de sahaya inip çalışalım diye inanılmaz bir heyecan var. Parti tabanı, seçmen tabanı çok heyecanlı ve istekli, insanlar bilenmiş durumda, çalışma azmi ile yanıp tutuşuyor. Bunun için de biran önce adayların belirlenmesini istiyorlar” dedi.

"CHP SAHADA ÇALIŞIYOR"

CHP’nin sosyal belediyeciliğin en başarılı uygulamalarıyla İzmir’de iktidar olduğunu hatırlatan Alaattin Yüksel, “Esasında biz şu anda sahadayız. Başta İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız Aziz Kocaoğlu köy köy dolaşıyor. İlçe belediye başkanlarımız da sahada. Aday adayı arkadaşlarımız da hep birlikte sahada çalışıyorlar. Onun için İzmirli seçmen geç kalınıyor diye hiç endişe etmesin… Öte yandan seçmenin bu yüksek heyecanı ve duyarlılığı bizi çok mutlu ediyor”

"OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ"

CHP aday adaylarının, aday belirlendikten sonraki dönemde, barış içinde omuz omuza bir dayanışma sergileyerek seçilen adayın etrafında birleşip var güçleriyle çalışacakları konusunda herkesin hemfikir olduğunu bildiren Alaattin Yüksel açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Partimizin tüm aday adayları biliyorlar ki aday belirlendikten sonraki dönem çok daha önemli, bizim barış içinde omuz omuza birlikte bir seçim çalışması yürütmemiz gerekiyor. Bizim partimizin kültüründe de bu yaklaşım vardır. Ben 70’li yılların başından beri siyaset yapıyorum her seçimde adaylar olur ancak partimiz adayı belirledikten sonra herkes bir araya gelir, adayın elini hep birlikte kaldırır ve sahada hep birlikte çalışmaya başlanır.”

"YURTSEVERLİK TEMELİNDE SİYASET"

2014 Yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen bazı partililerin başka partilerden aday olarak oy bölünmelerine neden olduklarını hatırlatan Yüksel, “Siyaseti inançlarınız temelinde, yurtseverlik temelinde yapıyorsanız, partinizin iktidara gelmesinin Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğunu düşünerek siyaset yapıyorsanız, bu yanlışları yapmazsınız. Ama sadece kendinizi bir yerlere taşımak için siyaset yapıyorsanız, bu hataları yapar, sağı solu döküp kırarsınız” dedi.

"HEDEF YENİDEN DEMOKRASİ"

CHP aday adaylarının şu an yaşanan demokratik yarışta çok özenli davrandıklarını söyleyen Alaattin Yüksel, “Ancak bazı aday adaylarını destekleyen taraftarları ki aralarında benim tanıdığım ve CHP’ye bugüne kadar hiç oy vermemiş olanlar var. Görüşlerine saygı duyalım, bu dönemde CHP’nin adaylarından birisini destekliyorlar ama önemli olan aday adaylarından birisini desteklemek değil, önemli olan bugün dünyanın en zalim iktidarlarından biri haline gelen AKP iktidarına karşı çıkmak ve bu yerel seçimlerde yeniden demokrasiye geçişin yolunu açmaktır. Yeniden o umudu yeşertmektir. Buna katkı verebilmek içinde aday adaylarının bütün taraftarlarının bu barış iklimini bozmadan desteklerini yapmalarını öneriyorum. Aday belirlendikten sonra, içimizden hangi arkadaşımız olursa olsun onun etrafında birleşip hep birlikte çalışabilmeliyiz.Biz kendimizi ya da birilerini koltuğa taşımak için değil bu ülkenin geleceği için siyaset yapıyoruz. Bu kentin geleceği için siyaset yapıyoruz. Arkadaşlarımız da CHP’nin bu bütünleştirici kültürüne uygun davranışta bulunurlarsa, hiç kimseyi küstürmeden barış içinde bir kampanya yürütür ve çok güçlü sonuçlara ulaşabiliriz.”

"HAYIR BLOĞUNDA OY BİRLİĞİ"

“Şu anda sizi en çok heyecanlandıran nedir diye sorarsanız. Ben Ankara, İstanbul, İzmir ve daha birçok büyükşehirde CHP’nin kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu görüyorum.” cevabını vereceğini bildiren Alaattin Yüksel;“Referandum da Demokrasi Cephesi 17 Büyükşehirde ‘Hayır’ demişti. Hayır bloğu yerel seçimlerde toparlanır ve sandığa gidip yeniden demokrasi diyen adaylara oy verirse, bu tek adam rejimi, bu baskı rejimi süremez. Hiç kimse o koltuklarda oturup yargıyı, yürütmeyi vesayet altına alamaz, tek adam rolünü üstlenemez. Kimse yargıya talimat vererek sanatçıları, gerçeğin peşindeki gazetecileri, yazarları hapishanelere gönderemez” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?