Yücel’den Kaftancıoğlu’na destek mesajı

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasının mimarlarından olan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan suçlamalarla dolu iddianameyi eleştirdi.

POLİTİKA 28.05.2019, 12:41
Yücel’den Kaftancıoğlu’na destek mesajı

Yücel, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Kaftancıoğlu hakkında kendisine ait olduğu iddia edilen bir sosyal medya hesabından 2012-2017 tarihleri arasında yapılmış paylaşımlar nedeniyle hazırlanan iddianamedeki suçlamaların yasal hiçbir dayanağı olmadığını belirterek iddiaların asılsızlığına vurgu yaptı.

Yücel, aralarında Cumhurbaşkanına hakaret etmek, terör örgütü propagandası yapmak gibi suçlamaların bulunduğu 5 ayrı suçtan yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na destek olmak için yapmış olduğu paylaşımı ‘her şey çok güzel olacak’ diyerek noktaladı.

Kaftancıoğlu ile çekilmiş bir fotoğrafı ile beraber yayınladığı mesajda Yücel, yapılan suçlamaların Kaftancıoğlu’nu sindiremeyeceğini vurgu yaparak, “ Canan Kaftancıoğlu’na selam olsun! Hiçbir yasal dayanağı olmayan, düzmece ve talimatla hazırlanan iddianamelerinizle ne Canan Kaftancıoğlu'nu sindirebilirsiniz, ne de gümbür gümbür gelen halk desteğini.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?