Vatan Partisi yine CHP’yi eleştirdi: ‘FETÖ ve PKK ile…’

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı'nda 15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi sonrası gelişmeleri ve Türkiye gündemini değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi.

POLİTİKA 19.07.2017, 17:27
Vatan Partisi yine CHP’yi eleştirdi: ‘FETÖ ve PKK ile…’

YAĞIZ BARUT / İZ GAZETE - ABD destekli FETÖ darbe girişiminin üstünden bir yıl geçtiğini ve bu sürecin muhasebesinin yapılması gerektiğini söyleyen Gültekin “Sadece son birkaç ayın gelişmelerine bakmak bile, ülkemizin varlığına yönelik tehdidin bütün canlılığı ile devam ettiğini göstermeye yeter.” dedi.

Suriye’de PYD’ ye verilen silahların PKK’ya ait sığınaklarda ele geçtiğini,     Barzani’nin 25 Eylül tarihinde yapacağını ilan ettiği bağımsızlık referandumunu, ABD’nin Irak’ın kuzeyinde Peşmerge  güçlerini düzenli orduya çevirmek için çalıştığını, Ege ve Akdeniz’den yöneltilen tehditlerin ve Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile üyelik görüşmelerini askıya alınması yönündeki kararların Türkiye’ye yönelik tehditler olduğunu söyleyen Gültekin  “Resim, Ana muhalefet partisinin PKK ve FETÖ ile kol kola yaptığı sokak çağrıları ile tamamlanmaktadır.”  yorumunda bulundu.

İncirlik Üssü’nün, teröre destek ve darbe üssü olarak faaliyet gösterdiğini açıklayan Gültekin “İncirlik’e derhal el konulmalıdır. İncirlik’e el koymak Vatanımıza karşı sorumluluğumuzun ve aynı zamanda 15 Temmuz şehitlerine olan borcumuzun gereğidir.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
30°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?