Tugay'dan, AKP'li Dağ'a stad cevabı: 'Buyrun yapın'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, stad konusunda “Gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz” şeklinde açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a tepki gösterdi.

POLİTİKA 03.05.2019, 14:18
Tugay'dan, AKP'li Dağ'a stad cevabı: 'Buyrun yapın'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, stat konusunda “Gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz” şeklinde açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a tepki gösterdi. Karşıyaka Belediyesi olarak stadın yapılmasına karşı olmadıklarını belirten Tugay, “Biz bugün polemiğin değil, çözümün peşindeyiz. Gölge etmiyor, stadımızın yapılmasını bekliyoruz. Buyurun yapın” diye konuştu.

3 SORU YANIT BEKLİYOR

Daha önce kazık çakma imalatları gerçekleştirilen stadın ikmal ihalesini yapması gereken kurumun Gençlik ve Spor Bakanlığı olduğunu hatırlatan Başkan Tugay, belediyenin engel olduğu yönünde algı yaratılmak istendiğini söyledi. Karşıyakalıların üç soruya yanıt beklediklerini belirten Tugay, şunları söyledi: “Sözü uzatmak gereksizdir ve yanıt bekleyen sorular gayet nettir: 1-Stat yapılacak mı? 2-Ne zaman inşaata başlanacak? 3-Stada başlamak için bizden yapmamızı istediğiniz bir şey var mı? Bu sorulara net yanıtlar verdiğiniz gün, samimiyetinize inanacağız.”

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 02.05.2019 tarihinde İzmir'de, belediye meclislerinin genç üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının genç temsilcileriyle buluşmasında İzmir'deki stat çalışmaları ile ilgili "2014'ten bu yana takipçisi olduğumuz Göztepe, Alsancak ve Karşıyaka statları var. Bizim, Binali Yıldırım'ın öncülüğünde çok ciddi anlamda üzerinde yoğunlaştığımız, bu aşamalara getirdiğimiz stat projeleridir. En sonunda Karşıyaka bir kere daha dava açılması sebebiyle beklentiye girdi. Onun dışında statlar devam ediyor. Ama 2014'ten bu yana bizim yaşadıklarımızı anlatacak olursak, trajikomik bir roman ortaya çıkar. Hiçbir emek sarf etmeyenler, yapmaları gerekenler olup da bir şey yapmayanlar siyaset üretmesinler. Gölge olmasınlar, başka ihsan da biz istemiyoruz. Gerçekten 2014'ten bu yana açılan dava süreçlerini, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin dirençleri, ruhsat vermedeki dirençleri, uzun uzun roman yapılacak bir husus. Onu da siyaseti bıraktıktan sonra anılara bırakırız. Stat projesinin İzmir'e kazandırılması için mücadelemize devam edeceğiz." şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?