Torbalı aday adayı Öğünç: 'Mutfak ve malzemeler hazır, iyi bir aşçıyı bekliyor'

CHP’den Torbalı Belediye Başkanı seçilmek için Bakırköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini bırakan Taner Öğünç, Torbalı Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

POLİTİKA 13.12.2018, 10:10
Torbalı aday adayı Öğünç: 'Mutfak ve malzemeler hazır, iyi bir aşçıyı bekliyor'

En küçük yerel yönetim birimi olmasına rağmen, bir kentin kalkınmasında önemli bir paya sahip olan muhtarlarla koordineli bir şekilde çalışma gerçekleştireceklerini vurgulayan Öğünç, “Bizim sırrımız ortak akılda. Torbalı’yı İzmir’in cazibe merkezi haline getirmek istiyorsak, ortak akılda buluşacağız. Seçildikten sonra katılımcı demokrasiyi hayata geçirerek, herkesin yönetimde söz sahibi olmasını sağlayacağız” dedi.

Bakırköy Belediyesi’nde görev yaptığı 5 yıllık dönemde birçok projeye imza atan, CHP Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı Taner Öğünç, Torbalı’daki ziyaretlerine evam ediyor. Geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde yeniden Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevine seçilen Atatekin Doğan’ı tebrik eden Öğünç, muhtarların sorunları, çalışmaları ve yerel yönetimle ilişkileri hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

KATILIMCI DEMOKRASİYE VURGU

Torbalı Belediye Başkanı seçildikten sonra katılımcı demokrasiyi hayata geçireceklerini ifade eden Öğünç, “Muhtarlar kendi seçim bölgelerindeki sorunları en iyi bilen kişilerdir. Bu bilgilerin belediyeye sağlıklı bir şekilde aktarılması, sorunların çözümünü kolaylaştıracaktır. Bu nedenle muhtarlarımızın da yardımıyla halk ile fikir alış verişinde bulunmak çok önemli. Torbalı’daki mahallelerde gerektiğinde referanduma giderek, en küçük bir kararın alınmasında dahi demokratik yollara başvuracağız. Kent halkından uzak duran belediyelerin başarısı mümkün değildir” diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ BİR TORBALI

Belediyelerin muhtarlıklarla daha sık görüş alış verişinde bulunması gerektiğini ifade eden Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanı Atatekin Doğan ise, belediyenin muhtarların görüşlerini alabilmeleri için ayda en az bir kere toplantı yapması hatta belediye meclislerinde temsil ve oy hakkının da kanunlarla düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Mahallelerin ve dolayısıyla tüm Torbalı’nın sorunlarını o sorunları yaşayan kişilerle fikir alış verişinde bulunarak birlikte çözeceklerini belirten Öğünç, mahalle halkını kent meclisi ile belediye yönetiminde daha etkin hale getirip, belediye hizmetlerinin daha doğru kullanılmasını sağlayacaklarını da kaydetti. Öğünç, Torbalı’da hayata geçirecekleri, ‘Akıllı Kent Torbalı’ projesi kapsamında kentin kılcal damarlarından doğru bilgiler alıp, doğru hizmetin uygulanacağı teknolojik bir kent kurmak için düğmeye basacaklarını ifade ederek, “dünyanın diğer ucunda dahi olsanız, elinizdeki cep telefonu ile Torbalı’da neler olup bittiğini takip edebileceğiniz ve müdahil olabileceğiniz bir altyapı kuracağız. Böylelikle Torbalı’yı İzmir’in cazibe merkezi haline getirip, muhasır medeniyetler seviyesine ve hatta daha da ileriye taşımak hedefimizdir” şeklinde konuştu. Torbalı’nın tarım, sanayi ve iş gücüne değinen Öğünç, “Mutfak ve malzemeler hazır, iyi bir aşçıyı bekliyor “ dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?