Simge isimlere sansür Halil Arda'dan da tepki gördü: Kabul etmemiz mümkün değil!

Geçtiğimiz hafta sonu CHP’li Gaziemir Belediyesi’ne ait olan Atatürk Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde gerçekleşen MHP Kongresi’nde Nazım Hikmet Ran, Uğur Mumcu, Aziz Nesin, Can Yücel, Müşfik Kenter gibi isimlerin fotoğraflarına uygulanan sansür Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın da tepkisini çekti.

POLİTİKA 21.09.2020, 14:07 21.09.2020, 21:05
Simge isimlere sansür Halil Arda'dan da tepki gördü: Kabul etmemiz mümkün değil!

İZGAZETE - Geçtiğimiz günlerde CHP’li Gaziemir Belediyesi’ne ait olan Atatürk Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde gerçekleşen MHP Kongresi’nde Nazım Hikmet Ran, Uğur Mumcu, Aziz Nesin, Can Yücel, Müşfik Kenter gibi isimlerin fotoğraflarının üzerinin MHP bayraklarıyla örtülmesi tepki çekti.

İz Gazete’den Gizem Taban’ın gündeme getirdiği haberden sonra MHP’ye bir tepki de Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dan geldi. Sosyal medya hesabından haberimizi paylaşarak tepki gösteren Arda, ‘’Türk aydınlarımızın fotoğraflarının üzerinin parti bayraklarıyla örtülmesinden dolayı son derece üzgünüm. Biz belediye olarak salonun kullanımı için izin vermiştik. Böyle bir bayrak düzenini kabul etmemiz mümkün değil.’’ sözlerini kullandı.

Yorumlar (1)
kentli 1 ay önce
mevzilerinize liyakatlı kadrolarla sahip çıkabilsiniz...o kültür yuvasına ayıp ettiniz sahip çıkmamakla...yazıklar olsun..orası yolgeçen hanı değil ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ dir..
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?