Selçuk’ta bağımsız aday sinyali

1999-2014 arasında CHP’nin Selçuk Belediye Başkanı olarak görev yapan Hüseyin Vefa Ülgür, dördüncü kez aday gösterildiği 2014 yerel seçimlerinde 13 oyla Belediye Başkanlığını AKP’li rakibi Dahi Zeynel Bakıcı’ya kaptırmıştı.

POLİTİKA 27.01.2019, 00:01 27.01.2019, 11:41 Tugay Can
Selçuk’ta bağımsız aday sinyali

İZ GAZETE - Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarının CHP’nin lehinde olmasına rağmen ilçe belediye başkanlığı koltuğunun kaybedilmesi başta Selçuk olmak üzere tüm CHP’de şok etkisi yaratmıştı.

Kaybedilen 8 ilçe konumunda olan Selçuk’ta 19 Ekim 2018 itibariyle 7 aday adayı başvuru yapmıştı. CHP’nin Genç İlçe Başkanı Merve Çalışkan Yeşilyurt’un aday adaylarını bir araya getiremediği  konuşulurken kritik Parti Meclisi toplantısı öncesinde beşinci kez aday adayı olan Hüseyin Vefa Ülgür, aday gösterilmediği takdirde bağımsız olarak seçimlere gireceğiyle ilgili sosyal medyada sinyal verdi. 

Akşam saatlerinde paylaşılan gönderide Ülgür, ‘Halk ile yola çıkanlar ya yeni bir yol bulur ya da yeni bir yol açarlar .’ dedi. 

Ülgür’ün bağımsız olarak seçime girmesi durumunda Selçuk’ta seçimin CHP açısında kolay olmayacağı görülüyor. İyi Parti ile yapılan görüşmeler sonucunda ittifak kapsamına alınmayan Selçuk’ta 24 Haziran genel seçimlerinde İyi Parti 3000’in üzerinde oy almıştı.

Yorumlar (4)
Partili 6 ay önce
Ne farkın var o zaman azizden bunun adı şantaj
selcuklu 6 ay önce
4 donem oy verdim ama bu sefer kesinlikle vermem kimsede vermez hele bagimsiz olacak oy alacak mumkundegil.
efesli 6 ay önce
ne bu yav şimdi. hayatta oy vermem artik sana selamda vermem.
selcuklu 6 ay önce
olamaz o manada yazmamiş o yaziyi hemen bagimsiz yaptiniz. 15 yil CHP den Belediye baskanligi 4. donem adaylik bu parti ve partili onu baştaci yapti olmaz yapmaz. Gencleri destekler o. Koltuk sevdası hiç olmamistir. Tehdit etmez o kimseyi.
banner96
35°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü