Rektör, AKP'nin Büyükşehir adayı mı olacak?

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için Nükhet Hotar'ın adının da geçtiğini iddia etti.

POLİTİKA 10.11.2018, 11:42 10.11.2018, 23:30
Rektör, AKP'nin Büyükşehir adayı mı olacak?

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Yerel seçim sürecinin hız kazandığı süreçte AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı için bir iddia ortaya atıldı. Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, bugünkü yazısında yerel seçim için şu bilgileri aktardı:

Aziz Kocaoğlu’ndan sonra elbette aday isimleri çıkıyor. CHP için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur... Murat Bakan... Kamil Okyay Sındır... Mehmet Ali Susam... Ve Alaattin Yüksel. Dikkat edin. Hep erkek. Peki kadınların bu kadar etkin olduğu bir şehirde neden bir kadın aday çıkmaz? İzmir’deki bütün sosyal etkinliklerde kadın öncülüğü vardır. Ama şehri yönetmeye gelince aday yok... Gerçi AK Parti için Nükhet Hotar adı geçiyor. Ama CHP’de bir tek kadın aday adı kulislerde gözükmüyor. Şaşırtıcı değil mi? Bana göre artık çıkacak. Bekliyorum."

TBMM ÇALIŞMALARINA KATILMAMIŞTI

22,23,25 ve 26. dönemlerde AKP İzmir milletvekiliği yapan Hotar, 25 ve 26. dönemlerde TBMM'nin hiçbir çalışmasına katılmamış, 24 Haziran seçimlerinde de aday gösterilmemişti. 24 Haziran sürecinden sonra AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Hotar, AKP'li kimliğini ön plana çıkararak epey tepki çekmişti.

Yorumlar (0)
banner96
33°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü