Özcan Durmaz'dan anlamlı Kubilay mesajı

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Durmaz, Asteğmen Kubilay’ın Menemen’de şehit edilmesinin 88. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

POLİTİKA 20.12.2018, 13:12
Özcan Durmaz'dan anlamlı Kubilay mesajı

Mesajında gericiler tarafından katledilen Mustafa Fehmi Kubilay’ın Cumhuriyetin gücü ve ölümsüzlüğünü kanıtladığını belirten Durmaz “Bundan tam 88 yıl önce, Cumhuriyet tarihimizin en acı olaylarından biri yaşandı Menemen’de. Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Cumhuriyet’in aydınlığını karartmaya çalışan bir grup gerici güruh tarafından 23 Aralık 1930’da katledildi. Gericiler yalnız Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı değil Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’yi de şehit ettiler. Asteğmen Kubilay ve arkadaşları kendi canlarını feda ederek, Cumhuriyeti ve laikliği hedef alan karanlık güçlere karşı genç Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü ve ölümsüzlüğünü kanıtladı.” dedi.

'KUBİLAY CUMHURİYETİMİZİN İLK DEVRİM ŞEHİTİDİR'

Karanlığın temsilcisi gerici güçlerin emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağını vurgulayan Özcan durmaz “Cumhuriyetin ve değerlerinin aydınlık savunucusu Asteğmen Kubilay Cumhuriyetimizin ilk devrim şehididir. Kubilay’ı öldüren Cumhuriyet ve insanlık düşmanı, gerici, yobaz, katiller onursuzca tarih sahnesinden silinip gittiler. Kubilay ise ölümsüzce Türkiye Cumhuriyeti’nin onuru olmaya devam ediyor, 88 yıldır artan bir minnet ve özlemle anılıyor. Cumhuriyet ve insanlık düşmanı yobazlar şunu kesinlikle bilmelidir ki, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan giden her genç bir Kubilay’dır. Ata’sına minnetle bağlı Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşları Cumhuriyete her koşulda ve şartta sahip çıkmaya devam edecektir. Sizler Kubilay’ı öldürseniz de onun yerini alacak bir Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Abdi İpekçi mutlaka çıkacak, Atatürk ilke ve devrimlerini, tam bağımsız laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni kanının son damlasına kadar savunacaktır." şeklinde konuştu.

'PAZAR GÜNÜ MENEMEN TREN İSTAYONU ÖNÜNDE BULUŞALIM'

23 Aralık Pazar günü Menemen’de Kubilay Anıtı önünde düzenlenecek anma törenine ve mitinge katılmaları için de yurttaşlara çağrıda bulunan Durmaz “Tüm Atatürkçüleri, cumhuriyetçileri ve Türkiye sevdalılarını Şehidimiz Kubilay'ı anma törenlerine katılmaya çağırıyorum. İzmir'in Şehitlerine, vatanına nasıl sahip çıktığını herkese gösterelim, Pazar günü saat 9,00’da Menemen Tren İstasyonu önünde buluşalım”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?