Özcan Durmaz'dan AKP'li Hamza Dağ'a: 'Siyaset bu kadar onursuzca yapılmamalı'

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe eski Başkanı Özcan Durmaz, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'a yüklendi. Durmaz, "Bir seçim uğruna her türlü yalanı söyleyip, teröristlikle suçlayarak insanları linç ettiniz, hayatlarını kararttınız." dedi.

POLİTİKA 20.05.2019, 12:56
Özcan Durmaz'dan AKP'li Hamza Dağ'a: 'Siyaset bu kadar onursuzca yapılmamalı'

İZ GAZETE - 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Aliağa Belediye Başkan adayı olan Özcan Durmaz, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'a yüklendi. AKP'li Hamza Dağ'ın Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclisi adaylarını hedef göstermesini hatırlatarak "Amacınıza ulaştınız, seçimi kazandınız şimdide gidip evlerinde iftar yaparak, arayı düzeltmeye çalışıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

'YAZIKLAR OLSUN'

AKP'li Hamza Dağ'ın ziyaretlerine tepki gösteren Durmaz, "Yazıklar olsun. Siyaset bu kadar ucuz ve onursuzca yapılmamalı." dedi.

Durmaz, açıklamasında ayrıca  "Zamanında her türlü iftirayı ve linci basın önünde yaptınız. Şimdide basın önüne çıkarak açıklama yapın. 'Biz seçim için yalan söyledik, aslında Orhan bey dürüst, onurlu, namuslu insandır' deyin, önce Orhan beyden sonrada yanıltarak iradesine müdahale ettiğiniz Aliağa halkından ve Orhan beyin meclis üyesi adayı olduğu partimizden özür dileyin." ifadelerine yer verdi.

'BİZ ORHAN BEY'E MECLİS ÜYELİĞİ ÖNERMİŞTİK'

Durmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Orhan beyin vatanını ve milletini seven, dürüst, onurlu, namuslu bir yurttaşımız olduğunu bildiğimizden kendisiyle çalışmak ve birlikte Aliağaya hizmet etmek için meclis üyeliği önermiştik. Sizin utanmadan teröristlikle suçlayarak linç ettiğiniz Orhan bey seçildi ve şimdi mecliste Aliağa'ya hizmet ediyor. Orhan beyin çiğnenen onurunun, kaybettiği ticari itibarının ve uykusuz geçirdiği gecelerin hesabını kim verecek. Aliağa halkının yanıltılmasıyla partimize kaybettirilen seçimin hesabını kim verecek. Ne yazık ki bu ülkede size yaptıklarınızın hesabını soracak bir adalet kalmadı. Ama inşallah ilahi adalet yakanızı bırakmayacak. Benim seçimime ahlak dışı karalamalarla bu müdahaleyi yapanlara, yayanlara ve bu haksızlık karşısında susanlara hakkımı helal etmiyorum Bu vebal size yeter."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?