MHP İzmir'in yarısı imza verdi

İZMİR'de MHP'nin 54 üst kurul delegesinden 25'i olağünüstü Büyük Kongre'nin toplanması için imza verdi. MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Meral Akşener'e destek veren MHP eski İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, imza toplamak için özel çaba sarf etmediğini öne sürerken İl Başkanı Necat Karataş, imza sayısının 25'in çok altında olduğunu söyledi.

POLİTİKA 20.01.2016, 12:12 20.01.2016, 11:19
MHP İzmir'in yarısı imza verdi

İZMİR'de MHP'nin 54 üst kurul delegesinden 25'i olağünüstü Büyük Kongre'nin toplanması için imza verdi. MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Meral Akşener'e destek veren MHP eski İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, imza toplamak için özel çaba sarf etmediğini öne sürerken İl Başkanı Necat Karataş, imza sayısının 25'in çok altında olduğunu söyledi.

MHP’de olağanüstü kongrenin önünü açacak tüzük değişikliğini isteyen muhalifler, 543 delegeden topladıkları imzayı noter eşliğinde MHP Genel Merkezi’ne teslim etti. İzmir'de 54 üst kurul delegesinin 25'i imza verdi. MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'e destek veren MHP eski İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, teşkilatın birlik ve bütünlüğünün bozulmamasına önem verdiklerini, imza toplamak için özel çaba sarf etmediklerini söyledi. Dervişoğlu, şöyle konuştu:

"Sorumluluk sahibi dava arkadaşlarımız imzalarını bizzat gönül verdikleri adaylara ulaştırarak tarihi sorumluluklarını yerine getirdi. Yeterli sayının misliyle üzerine çıktık. Demokratik ve meşru hak olan kongre toplama talebinin, Genel Merkez tarafından doğru değerlendirileceği kanaatini taşıyorum. Milliyetçi ülkücü hareketin selamati açısından önemli bir karar verme durumundalar. Bu kararın MHP'ye hayırlı olmasını diliyorum. Önemli bir hassasiyet sergileme zamanıdır. Genel Başkan başta olmak üzere Genel Merkez yöneticileri bu sorumluluğu esirgememelidir. Bu sıradan bir kongre talebi değil aynı zamanda iktidar yolculuğudur."

"İMZA SAYISI 25'İN ÇOK ALTINDA"

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ise toplanan imza sayısının 25'in altında olduğunu, delegelere imza vermemeleri konusunda herhangi bir baskısı olmadığını söyledi. Karataş, şöyle konuştu:

"Ülkücü duruşumla imza toplamanın doğru olmadığını söyledim. Ancak, kimseye imza vermemesi için baskı yapmadım. Genel Merkez'de benden ve diğer il başkanlarından buna engel olmamızı istemedi. İzmir'de sayı 25'in çok altında. İmza verenler sonradan imzalarını geri çekti. Sayının 15 ya da 25 olması da önemli değil. İmzalar teslim edildi, olağanüstü tüzük kongresinin toplanıp toplanmayacağına Genel Başkan karar verecek. Ben toplanacağını düşünmüyorum. Süreci birlikte izliyoruz."

Elif DEMİRCİ/İZMİR, (DHA)

Yorumlar (24)
Nazmi Arif Çakaloz 4 yıl önce
Sevgili yol arkadaşım evet Aşk emek ister. Emek aşkı besler büyütür. Yolun bahtın mucad
İsmet 4 yıl önce
Yaşamın kendisi siyaset abiciğim, hayat bir mücadele alanı.Nerden ve nasıl bakıldığına bağlı..Kalemine sağlık...
Neriman Aksungur 4 yıl önce
Oznesinde insan olmayan oznesinde. emek olmayan tüm asklar tukenir harika bir söz.teşekkür.
Bircan Çalış 4 yıl önce
Yaşamın içinde siyasi olmayan ne varki sevgili Ramis, dönüp dolaşıp hep aynı yere geliyor insan...Emeğine sağlık , gönlüne sağlık arkadaşım ...Zevkle izlemeye devam edeceğiz seni...Sevgiler
Timur 4 yıl önce
Yazılarını nerde yazarsan orda takip etmeye devam edeceğim sevgiyle kal
Zübeyde Seven Turan 4 yıl önce
Özenli, duru ve derinlikli söylemlerle donatılmış yazın için kutluyorum Ramis Sağlam. Kalemine sağlık
İsmail gerçek 4 yıl önce
Sevgili Ramis,
Yazını zevkle okudum.Senden beklediğimden daha da güzel yazmışsın. İnsan,sevgi,emek yüklü.Kutluyorum.
Yüreğine,kalemine sağlık...
Sadık bir okur kazandın.
HACI GÜZEL BOSTAN 4 yıl önce
ÇOK BEĞENDİM,SUNAY AKIN GİBİ TAAAAAAA UZAK GEÇMİŞLERE GÖTÜRÜP GETİRDİN..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?