Kocaoğlu, Dervişoğlu ile seçim sahasında

İzmirlilerle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilk kez Millet İttifakı ile birlikte sahaya çıktı.

POLİTİKA 25.03.2019, 10:13 25.03.2019, 10:41
Kocaoğlu, Dervişoğlu ile seçim sahasında

Başkan Kocaoğlu'nun Foça'daki seçim çalışmasına katılan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, "Vatandaşlar kutuplaştırılmasın istiyoruz. Siyasette 'İzmirce' konuşulsun" dedi. Haftalardır yoğun bir şekilde sürdürdüğü ilçe turlarına Dikili ve Foça ile devam eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu seçimde birlik beraberliği bozanlara 'dur denilmesi' gerektiğini söyledi.

"BU ÜLKE 20 MÜTEAHHİTTEN İBARET DEĞİL!"

Dikili'de ilçe merkezi ile Kabakum, Salihler ve Kıratlı'yi ziyaret ederek CHP Dikili Belediye Başkan adayı Adil Kırgöz'e destek isteyen Başkan Kocaoğlu, ekonomi konuşulmasın diye siyaset uğruna vatandaşların arasına nifak sokulmaya çalışıldığını belirterek, "Konut, köprü ya da yol yapmakla ülke büyümez. Bugün elimizdeki konut stokları atıl bekliyor. Oysa konut bir tüketim malıdır. Konutlarda bekleyen para üretime aktarılsaydı; ekonomiye, tarıma, sanayiye dönüşseydi, ülkenin durumu çok daha farklı olurdu. Bu ülke 20 tane müteahhitten ibaret değil. 20 kişinin para kazanmasıyla 82 milyonun karnı doymaz. Bu ikaz zamanıdır. Bir oy uğruna, iktidarda kalmak uğruna toplum birbirinden ayrıştırılamaz. Genel bir seçimde değiliz ama yine de  İktidara 'Bir dur, dinlen, hatalarını gör ve telafi et' diyebilmek için yerel seçimler elimizdeki en büyük fırsattır. Hükümet krizi seçim sonrasına atmaya çalışıyor. 31 Mart’a kadar lastik patlamadan götürmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE, RÜZGARIN ÖNÜNDEKİ YAPRAK GİBİ"

Ekonomik gücü olmayan ülkelerin dış politikada da sağlam duruş sergileyemeyeceğini kaydeden Başkan Aziz Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir başbakanımız 'Şam’da Emevi camiinde cuma namaz kılacağım' dediği  gün dış politikamız çöktü. Ortadoğu bataklığına bizi soktuklarından beri belimizi doğrultamıyoruz. Sabah kalkıyoruz Amerika, öğlenden sonra Rusya, akşam Avrupa Birliği, yatsıdan sonra da Çin'le takışıyoruz. Rüzgarın önünde yaprak gibi oradan oraya gidiyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Böyle bir dış politika olmaz. Bu, ülkeyi itibarsızlaştırır.”

"KİMSEDEN TIRSMAYACAKSIN"

Siyasetin adil ve ahlaklı çalışma işi olduğunu sözlerine ekleyen Kocaoğlu, "Çalıştığın kente  gönül vereceksin. Kentin menfaatini savunmak için kimseden tırsmayacaksın. Siyaset menfaat değil, yürek işi değildir" şeklinde konuştu. Bu seçimde kendi adaylık dönemlerimden daha fazla çalıştığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, "Çünkü benim şehrime ve ülkeme karşı sorumluluklarım var. İnsanın kendine destek istemesi zor. Kendim olsam utanırım ama adaylarımız için göğsümü gere gere oy istiyorum" dedi.

"İZMİRLİ YAPILAN HAKARETLERDEN BIKTI"

Daha sonra Foça’ya geçen Başkan Kocaoğlu, CHP Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz ile birlikte Gerenköy, Bağarası ve Foça Merkez’i ziyaret etti. Kocaoğlu'nun Gerenköy ve Bağarası'ndaki seçim çalışmalarına İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu ile İYi Parti İzmir İl Başkanı  Hüsmen Kırkpınar da katıldı. "Aliağa programımız vardı. Aziz Başkan'ın Foça'da olduğunu duyunca biz de geldik" diyen Dervişoğlu şunları söyledi: "Millet ittifakına yapılan hakaretlerden İzmirli bıktı artık. Beka problemi oluğunu söylüyorlar. Soruyorum size,  sayın Aziz Kocaoğlu ağabeyimiz 15 yıl bu şehri adam gibi yönetti. İzmir’de bir beka problemi gördünüz mü hiç? Siz Aziz Kocaoğlu’nun İzmir’in bir çakıl taşını birine peşkeş çektiğini gördünüz mü? Hayır! CHP'li bir başkandı ama hiç ayrım yapmadı. O tam bir şehremini idi. Adam gibi adamdır Aziz Kocaoğlu. Biz 2009'de rakiptik kendisiyle. Ama kolkola bir seçim süreci yürüttük. Bugün de öyle olsun istiyoruz. Her şeyden önce vatandaşlar arasında kutuplaştırma olmasın; siyasette 'İzmirce' konuşulsun istiyoruz. Mart’ın sonu bahar olacak. Biz de hep birlikte iyi olacağız."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?