Kiraz'da ittifak sonrası CHP'li Özkarakaş DSP'ye geçti

CHP Kiraz aday adayı Salim Özkarakaş, Kiraz'ın ittifak kapsamında İyi Parti'ye bırakılmasının ardından DSP'den aday olacağını açıkladı.

POLİTİKA 28.01.2019, 16:21 29.01.2019, 10:01
Kiraz'da ittifak sonrası CHP'li Özkarakaş DSP'ye geçti

TUGAY CAN / İZ GAZETE - 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kiraz'da bulunan tek aday adayı olan Salim Özkarakaş, Kiraz'ın İyi Parti ile gerçekleşen ittifak sonrasında DSP'den aday olacağını açıkladı.

Süreç içerisinde böyle bir tercihte bulunmasının temel sebebi olarak Kiraz’ ın farklı kesimlerinden gelen yoğun talep ve kendi şahsında gelişen teveccüh olduğunu belirten Özkarakaş, sorumluluk almaktan kaçınamayacağını söyleyerek DSP'den Kiraz Belediye Başkan aday adayı oldu.  

Özkarakaş, yaptığı açıklamada  "Kiraz da kenetlenmiş bir örgüt ve halkın desteği ile CHP'den tek aday adayı olarak seçim sürecine girdim. İki aydır vatandaşlarla iç içe sahalardayım. İttifak görüşmeleri kapsamında Kiraz'ın İyi Parti'ye bırakıldığını televizyondan öğrendik. Bu durum öğrenildiğinden itibaren Kiraz halkı yoluma devam etmem aday olmam yönünde çok baskı yaptı Bu yola çıktığımız Kiraz halkını özellikle gençlerimizi yarı yolda bırakmamak sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Kiraz Belediyesiyle buluşturmak için 'siyaset yok proje var' diyerek çıktığımız bu yolda yolumuza üçüncü Genel Başkanımız sayın Bülent Ecevit'in emaneti olan Demokratik Sol Partiden devam ediyoruz. Kirazımıza hayırlı olsun.Tüm Kiraz'ı kucaklayacağıma herkesin Belediye Başkanı olacağıma söz veriyorum." ifadelerini kullandı.

Özkarakaş, yarın DSP İl Başkanının katılımıyla adaylığını resmen açıklayacak

Yorumlar (1)
Hasan 9 ay önce
Gözün aydın Türkiye Ak güvercin geliyor, güçlendikçe DSP halkın yüzü gülüyor.
banner96
banner178
25°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü