Kılıçdaroğlu yargı tasarısının gerekçesini açıkladı

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu MYK toplantısında, yargının yeniden dizaynına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

POLİTİKA 23.06.2016, 11:36 23.06.2016, 11:39
Kılıçdaroğlu yargı tasarısının gerekçesini açıkladı

Kılıçdaroğlu basına kapalı gerçekleşen MYK toplatısında şunları söyledi:

Suçlunun dişine göre mahkeme: Yargı paketi açıkça anayasaya aykırı. Yardım ve yataklıktan tutuklanacağını biliyor. Onnun için yargıyı değiştiriyor. Bunlar suçluluk psikolojisi içindeler. Suç işlemeye devam edecekler. Bu nedenle bağımlı yargı yaratmaya çalışıyorlar. Mesele, suçlunun dişine göre mahkeme tasarısı.

Organize devlet parası yiyorlar: Saray’ın kendi kaçak. AKP’lilere iftar verdi, haberimiz yoktu, olsa da gitmezdik. Fakir fukaranın parasıyla AKP’li milletvekillerine iftar veriliyor. Devletin parasını organize yiyorlar.

İç savaş istiyor: 3 yıl sonra Gezi’yi tekrar gündeme getiriyor. İç savaş çıkarmak istiyor. Temel amacı toplumu sindirmek, korkutmak. Sinmeyecek ve korkmayacağız. Buna sağcı solcu herkes tavır koymalı. Toplumun her kesimi sinmiş, bizim dışımızda konuşan yok. Bu kayyım bir gün herkesi vurur.

CHP özgür bir partidir: (Mehmet Bekaroğlu’nun raporuyla ilgili) Bir grup sürekli CHP’yi izliyor. Açık aramaya çalışıyor. CHP herkesin özgür fikirlerini söylediği bir partidir.

 

Cumhuriyet

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?