Kılıçdaroğlu: 'Ekrem İmamoğlu artık CHP'nin adayı değildir'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul seçimlerinin iptalinden sonra ilk grup toplantısında konuştu. Seçimlerin yenilenmesi kararı yönünde oy veren hakimler hakkında ‘çete mensupları’ ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, milletin iradesine kumpas kurulduğunu söyledi.

POLİTİKA 07.05.2019, 14:27 Yağız Barut
Kılıçdaroğlu: 'Ekrem İmamoğlu artık CHP'nin adayı değildir'

İZ GAZETE - Ekrem İmamoğlu’nun bundan sonra CHP’nin adayı olmadığını, 16 milyon İstanbullunun adayı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Sayın Ekrem İmamoğlu çok kısa sürede bu halk için neler yaptı? Su ücretlerinde yüzde 40 indirim yaptı. Bunu fakirler için yaptı. Zenginler için yapmadı. T.C. tabelasını belediye binasına astı. Bu da Bahçeli’ye kapak olsun. 0-4 yaş arası çocuklu annelere ulaşımı ücretsiz yaptı. Öğrencilerin aylık kartını 85 liradan 50 liraya indirdi. İmamoğlu artık bütün İstanbulluların adayıdır.” dedi.

'7'Lİ ÇETENİN KUMPASIDIR'

YSK’nın verdiği kararın millet iradesine, demokrasiye, adalete yapılmış kumpas olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Hakim dediğin adam boyun eğmez, esen rüzgara göre yön değiştirmez. Kendinize nasıl hakim diyorsunuz. Ramazan gününde haram yediniz. YSK’nın içindeki 7’li çeteye soruyorum. Çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız. Siz çocuklarınıza en ağır ve kötü mirası bıraktınız. Tazminat davası açacaklar, açmazsanız namertsiniz” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
banner96
26°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü