Kadın aday adayından 5 Aralık vurgusu: 'Mücadelemiz ve siyasetimiz kutlu olsun'

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Seniye Nazik Işık, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Işık, açıklamada, " Mücadelemiz ve siyasetimiz kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 05.12.2018, 10:45 05.12.2018, 11:10
Kadın aday adayından 5 Aralık vurgusu: 'Mücadelemiz ve siyasetimiz kutlu olsun'

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Seniye Nazik Işık, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü sebebiyle yazılı bir açıklama yayınladı. Işık, yaptığı yazılı açıklamada 5 Aralık'ın önemli bir tarih olduğuna vurgu yaparak, kadınlar olarak Gazi Mustafa Kemal'e minnettar olduklarını dile getirdi. Işık, şu ifadeleri kullandı;

"Kadınların tarihi bir güne sığmaz! Ama 5 Aralık bir köşe taşıdır; söz ve karar hakkının eşit yurttaşlığı taçlandırdığı gündür. Seçme seçilme hakkı mücadelesini veren nenelerimize ve eşitlik talebimizi duyup, çağdaşlığın anlamıyla birleştiren ve gereğini yapan Gazi Mustafa Kemal’in iradesine minnettarız. Siyasi irade değiştirici güçtür. Biz kadınlar halkın seçtiklerine katıldıkça insani gelişme güçlenir, hızlanır. Biz bugün de hak ve eşitlik mücadelesini siyasi iradeyle buluşturmaya, seçilmeye, siyasi iradeyi insandan yana güce dönüştürmeye çalışıyoruz. Mücadelemiz ve siyasetimiz kutlu olsun." 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?