İzmir Kent Konseyleri Birliği A Haber'i kınadı

İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu, Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu'nun A Haber tarafından terörle ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

POLİTİKA 27.03.2019, 12:45
İzmir Kent Konseyleri Birliği A Haber'i kınadı

İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu'ya destek oldu. Mumcu, A Haber tarafından terörle ilişkilendirilmiş ve İzmir kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada AHaber kınandı ve şu ifadeler kullanıldı; "Bir demokrasi emekçisi olan Ege Kent Konseyleri Birliği kurucusu ve dönem sözcüsü, Konak Kent Konseyi Başkanı, Cumhuriyet Halk Partisi Konak Belediyesi meclis üyesi dostumuz ve çalışma arkadaşımız Hamit Mumcu, geçtiğimiz hafta içinde A HABER kanalının yazılı ve görsel olarak verdiği bir haberde, “İşte CHP listesindeki terör bağlantılı isimler” başlığı altında seçim malzemesi yapılmıştır. Ülkemiz siyaset kültürünü acınası bu noktalara taşıyan, toplumsal barışımıza ve demokrasimize zarar veren bu sorumsuz habercilik anlayışını bir medya terörü olarak değerlendiriyor, şiddetle kınıyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?